МОЗ створює умови для зловживання на фармацевтичному ринку

17 Жовтня 2012, 22:55

«Крім того, що за кожний лікарський засіб, який присутній на ринку України, і пов'язані з ними регуляторні процедури заявник/виробник зобов'язаний заплатити більше 340 тис. грн, він втрачає місяці на «отримання, підтвердження, погодження», – зазначила Баула.

«Процедура бар'єрів вибудувана так, що поки ти отримаєш один сертифікат, в тебе закінчується термін дії ліцензії, а без неї тобі не видадуть необхідну довідку для реєстрації тощо. В арсеналі регулятора також звичка мало не щомісяця вводити якісь нововведення і зміни», – заявила вона.

Експерт зазначила, що Європа бере гроші з бізнесу різними прозорими способами. А потім шляхом процедури реімбурсації, компенсує витрати на лікування пацієнтові.

«В Україні ж за всі витрати з регулювання платить пацієнт. Так, ми теж збираємося йти в цю сторону. Але поки ми збираємося йти, пацієнт і бізнес вже платять», – підкреслила вона.

Крім того, Державна служба з лікарських засобів нібито безкоштовно підтверджує сертифікати компаніям, виробництва яких знаходяться в країнах-членах PIC/S (Міжнародної системи співробітництва фармацевтичних інспекцій). Однак паралельно та ж служба перевіряє всі серії ліків цих компаній у своєму ДП – Центральній лабораторії контролю якості – 5-35 тис. грн за серію.

Позначки: