Могилянка самостійно шукає кошти на навчання студентів

11 Липня 2011, 15:30

"Керівництво НаУКМА вестиме діалог з Міністертвом освіти, науки, молоді та спорту України, Асоціація випускників НаУКМА збирає кошти на стипендії для магістерської програми з соціальної роботи для того, щоб надати можливість хоча б частині абітурієнтів, які не можуть заплатити за контрактне навчання, продовжувати отримувати свою освіту.

Могилянська школа журналістики частково буде забезпечена стипендіями від спонсорів, частково також набиратиме студентів на контрактну форму навчання", – сказано в повідомленні.

Інформацію про обсяги державного замовлення та ціни на контрактну форму навчання можна буде знайти на сайті НаУКМА в рубриці "Абітурієнту – 2011".

При цьому академія висловила здивування зменшенням свого загального замовлення на 2011 рік на 17%, заявивши, що воно нічим не мотивоване.

"Наприклад, зменшення на бакалаврських програмах з права та філософії відбулися на 50%, економічну теорію зменшено на 43%, фінанси і кредит – на 40%, програмну інженерію – на 20%. На Магістеріум зовсім не отримали державного замовлення програми з журналістики та соціальної роботи. Хоча всі ці могилянські програми унікальні, вони є найкращими або одними з найкращих в Україні", – повідомляє академія.

Водночас, згідно з рішенням Європейської комісії, в НаУКМА з наступного навчального року буде створено Center of excellence з Європейських студій.

У свою чергу Могилянська школа журналістики стала членом європейського проекту Expanding the Transitional Network of the European Journalism Observatory, у рамках якого вчені академії братимуть участь у спільних загальноєвропейських наукових дослідженнях медіагалузі, а українські публікації відповідно будуть переводитися на вісім європейських мов.

Директор Могилянської школи журналістики Євген Федченко у свою чергу заявив про відмову від подальшого діалогу з Міносвіти і самостійний пошук коштів для навчання найбільш талановитих студентів.

"Могилянська школа журналістики вирішила відмовитися від подальшої боротьби з вітряними млинами за держзамовлення. Зате будемо збирати стипендії, які частково зможуть покрити навчання найталановитіших. Any ideas?", – Написав він на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, про відмову Міносвіти надати держзамовлення низці магістерських програм Києво-Могилянської академії стало відомо наприкінці минулого тижня. Як повідомив тоді Федченко, міністерство оголосило про це вже після завершення прийому документів від вступників.