НОВИНИ

Табачник скасував держзамовлення для маґістерських програм Могилянки

Могилянську школу журналістики та інші маґістерські програми Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) позбавили магістерських програм. Про це пише на своїй сторінці у Фейсбуці директор Могилянської школи журналістики Євген Федченко.

За його словами, про припинення фінансування міністерство повідомило вже після завершення прийому документів від абітурієнтів.

«Вчора був останній день прийому документів, а сьогодні нам надіслали 0 місць. При тому, що документи на програму подало 60 людей. Багато хто з них навряд чи зможе платити 19 тис. грн на рік, не працюючи при цьому». – вважає Федченко.

Як повідомлялось, 29 червня Кабмін затвердив держзамовлення на підготовку молодших фахівців і бакалаврів у ВНЗ у 2011 році, зменшивши його порівняно з 2010 роком відповідно на 9,5%, або на 8 тис. до 76 тис. і на 19,3%, або на 25,5 тис. до 106,5 тис.

За словами міністра освіти Дмитра Табачника, держзамовлення на фахівців і магістрів буде залежати від кількості кращих студентів, які одержали в цьому році ступінь бакалаврів.

Раніше Табачник заявив, що скорочення державного замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах буде виправданим, оскільки в 2010 році школи закінчили 340 тис. осіб, а в 2011 році випускників буде тільки 191 тис.

У травні в НаУКМА презентували книгу «Час «дешевого клоуна». Українська освіта: випробування горе-реформами».

Збірка містить документи, інтерв'ю і статті, які висвітлюють ситуацію в українській освіті, що склалася після призначення на посаду міністра освіти і науки Дмитра Табачника.

Нагадаємо, ще наприкінці минулого року президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт розкритикував підготовлений Міносвіти проект закону «Про вищу освіту», який зараз знаходиться в парламенті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.