Модернізовані та вдосконалені. Які новітні розробки восени представив Укроборонпром

12 Грудня 2017, 14:58

Державний концерн "Укроборонпром" у вересні – листопаді 2017 року представив низку технічних розробок як на вітчизняних виставках, так і за кордоном. Зокрема, у Вашингтоні була представлена нова безпілотна наземна бронемашина "Фантом-2", а у Кельце – українсько-польська ракетна система ZRN-01 «Stokrotka» (Маргаритка).

Тиждень.ua вирішив зробити добірку осінніх технічних новинок від "Укроборонпрому".

 

Танк ПТ-17

На початку вересня держконцерн Укроборонпром представив новітній танк ПТ-17 на міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2017 у Польщі. Зазначимо, що його розробку (модернізація танку Т-72) українські та польські фахівці виконали у відповідності до стандартів НАТО. Для реалізації цього проекту "Укроборонпром" розробив та надав автомати заряджання, новий двигун, трансмісію, здійснив модернізацію моторно-трансмісійного відділення танку, новітні гармати калібру 120 мм, систему керування вогнем, допоміжну силову установку, систему динамічного захисту, демонстраційного зразку башти.

Українськими інженерами був повністю перероблений автомат заряджання для використання 120-мм танкових боєприпасів. Такі зміни озброєння викликали необхідність зміни конструкції башти. Для підвищення точності вогню на ПT-17 встановлено польські приціли типу GOC-1 Nike та GOD-1 Iris від PCO S.A. 

Також  ПT-17 обладнаний польським двигуном S1000R з автоматичною трансмісією ESM-350M, додатковою силовою установкою та новою системою управління. Як і у випадку з баштою, для встановлених нових силових агрегатів були проведені роботи зі зміни всього моторно-трансмісійного відділу танка. Модернізація торкнулась і захисту машини, включаючи систему динамічного захисту та електронних систем протидії ворожим атакам.

 

 

Ракетна система "Маргаритка"

На 25-ій Міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2017 у місті Кельце (Польща) інженери представили українсько-польську розробку – ракетну систему ZRN-01 «Stokrotka» (Маргаритка). Ця модель поєднує в собі повітряні ракети калібру 80 мм з наземною пускової установкою, оснащеною сучасною системою управління вогнем Topaz.

Сама система призначена для виявлення та ураження наземних цілей, від піхоти до захищених укриттів, а також для знищення повітряних цілей, в першу чергу – безпілотних літальних апаратів. Для цього система залпового вогню обладнана сучасною системою виявлення цілей, яка включає український радар, оптичні прилади та цифрову систему керування вогнем польського виробництва.

Завдяки програмованій голівці, система може боротися не тільки зі скупченням піхоти, артилерії, або легкоброньованих машин, але і з безпілотниками і вертольотами, які летять на малій висоті в радіусі 4 км. На землі ж ця система здатна точно вражати цілі на відстані 6 км. 

Велика надзвукова швидкість РС-80 забезпечує мінімальний час польоту до цілі, а використання спеціальних електронних програмових детонаторів та бойової частини, гарантує її знищення.

При цьому система може бути встановлена на будь-яку платформу від колісних або гусеничних шасі до кораблів.

При знищенні безпілотника гарматним вогнем витрачаються не тільки боєприпаси, зі швидкістю від 1000 до 4000 або навіть 5000 за хвилину, але і ресурс ствола, який може становити біля 6-10 тисяч пострілів. Загалом, ZRN-01 Stokrotka забезпечує рішучі переваги, в першу чергу – економії у порівнянні з існуючими зараз традиційними засобами ППО. 

 

Модернізований БТР-60

Під час першого Всеукраїнського форуму приватних підприємців оборонної промисловості держконцерн "Укроборонпром" та "Ліга оборонних підприємств України" представили спільні розробки озброєння та військової техніки. 

Зокрема, серед продемонстрованих спільних розробок був модернізований БТР-60, оснащений бойовим модулем "Штурм-М" на "Київському бронетанковому заводі", що входить до складу ДК "Укроборонпром". Саме цей бойовий модуль встановлюється на БТР-3ДА.

Сам бойовий модуль "Штурм-М" озброєний 30-мм автоматичною гарматою, 7,62-мм кулеметом та автоматичним гранатометом, а також комплексом керованого озброєння "Бар’єр", який забезпечує бронепробиття не менше 800 мм, не враховуючи динамічний захист, на відстані до 5 км, що дозволяє знищувати будь-яку бронетехніку противника.

 

 

Безпілотна бронемашина "Фантом-2"

На міжнародній оборонній виставці AUSA-2017 у Вашингтоні була представлена нова безпілотна наземна бронемашина "Фантом-2", яка є продовженням лінійки українських інноваційних "Фантомів" для ведення бойових дій. Зазначимо, що перший "Фантом" був представлений в лютому, а вже через півроку українські фахівці розробили наступну його модифікацію.

Наземний безпілотник "Фантом-2" має колісну формулу 8х8 та протягом 15 хвилин може бути оснащений гусеницями. Запас ходу нового "Фантому" сягає до 130 км, він розвиває швидкість  до 60 км/год, а потужність гібридного двигуна сягає 80 кВт.

Керування здійснюється за захищеним радіоканалом, дальність якого сягає 20 км, або через волоконний кабель довжиною 5 км. Машина оснащена спареним 23мм автоматичним кулеметом, системою залпового вогню некерованими ракетами РС-80 та двома пусковими установками для керованих протитанкових ракет.

 

Модернізована БРДМ-2

"Миколаївський бронетанковий завод" відновив та модернізував партію з декількох десятків БРДМ-2 для Збройних Сил України. Зокрема, відновлені бронемашини отримали сучасні цифрові радіостанції виробництва однієї з країн НАТО, а також інше нове оснащення.

Модернізована БРДМ-2 також має більш енергономічне розташування люків для десантування екіпажу, що спрощує експлуатацію техніки.

В "Укроборонпромі" зазначили, що фахівці заводу замінили всі вузли та агрегати, які не відповідають визначеним технічним характеристикам. Після цього машини проходили всебічну перевірку всіх систем під час декількох етапів випробувань у присутності самих військових.

 

БТР-4МВ1

У жовтні "Укроборонпром" вперше презентував в Україні БТР-4МВ1 під час міжнародної виставки "Зброя та Безпека-2017".

При створенні БТР-4МВ1 розробники використали модульний підхід побудови бронезахисту активно використали рознесену броню. Такий модульний підхід дозволяє у польових умовах оперативно замінювати елементи верхнього шару броні.

Технологічні рішення дозволили збільшити вагу БТР-4МВ1 лише до 24-25 т., що на 2-3 тони більше за звичайну версію БТР-4. Всі ходові властивості, які забезпечує колісна формула 8х8 у поєднанні із німецьким двигуном від Deutz та американською трансмісією Alisson, залишились без змін: максимальна швидкість – 110 км/год. Окрім того, БТР-4МВ1 зберіг можливість форсування водних перешкод уплав, зі швидкістю до 10 км/год.

Головною особливістю БТР-4МВ1 стало використання модульного підходу в побудові бронезахисту машини та рознесення шарів броні. Завдяки цьому досягається значне підвищення захисту екіпажу та самої бойової машини. Нова фронтальна частина машини, сконструйована у відповідності до останніх тенденцій броньованих машин НАТО, отримала ефективний нахил та посилений захист, завдяки якому досягається значно більша вірогідність рікошетів ворожих снарядів.

Захист БТР-4МВ1 значно перевищує будь-який зразок БТР чи БМП, який зараз знаходиться на озброєнні українських військових у зоні АТО. Так, технологічні рішення дозволили збільшити вагу БТР-4МВ1 лише до 24-25 т., що на 2-3 тони більше за звичайну версію БТР-4. 

У поєднанні із можливістю використання різних бойових модулів для зміни озброєння бойової машини, зараз можливо за короткий час пристосувати БТР-4МВ1 до виконання будь-якої задачі, від дозорно-розвідувальної до машини-амфібії для морської піхоти. Крім того, було удосконалено крісла для комфортної роботи екіпажу, які забезпечують захист від наслідків вибухів мін та фугасів, а також встановлено нової системи кондиціонування та опалення.

У поєднанні із можливістю використання різних бойових модулів для зміни озброєння бойової машини, зараз можливо за короткий час пристосувати БТР-4МВ1 до виконання будь-якої задачі, від дозорно-розвідувальної до машини-амфібії для морської піхоти. Крім того, було удосконалено крісла для комфортної роботи екіпажу, які забезпечують захист від наслідків вибухів мін та фугасів, а також встановлено нової системи кондиціонування та опалення.

За словами директора "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" Олексія Бабіча, ТР-4МВ1 забезпечує захист екіпажу на найвищому рівні для цього класу бронетехніки. Машина може за короткий час пристосувати до виконання будь-якої задачі, від дозорно-розвідувальної до машини-амфібії для морської піхоти. 

При цьому під час вогневих випробувань БТР-4МВ1 підтвердив здатність знищувати противника на максимальний дальності дії зброї, вночі та у складних погодних умовах.

 

 

Передовий 3D-радар 80К6Т

Презентація 3D оглядового локатора 80К6Т, розробленого КП «НВК» «Іскра», відбулася на виставці «Зброя та Безпека-2017», що проходила 10-13 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі в Києві. Передова розробка призначена для видачі цілевказівок засобам протиповітряної оборони. Завдяки цьому радару захисники України зможуть бачити всі повітряні об‘єкти на відстані до 500 км, на всіх висотах, від 0 до більше 40 км. 3D оглядовий локатор 80К6Т може відслідковувати до 500 цілей одночасно. При цьому, можливості розробки "Іскри", завдяки великій зоні огляду по куту місця, до 70 градусів, дозволяють виявляти тактичні та оперативно-тактичні ракети.

Спеціальна система обробки сигналів, дає можливість виявляти малорозмірні та крилаті ракети, які йдуть на малих висотах з огинанням рельєфу. Цей радар може працювати з всіма зенітно-ракетними комплексами, які стоять на озброєнні Збройних Сил України. 

В "Укроборонпромі" наголошують, що головною особливістю 80К6Т стала цифрова фазована активна решітка, яка дозволяє виявляти та супроводжувати цілі з надвисокою точністю. При цьому, завдяки тільки одній станції виконується одночасне вимірювання положення цілі одразу за трьома координатами: дальності, азимуту та висоти, тобто створюється 3D-модель. Раніше для цього потрібно було застосувати одразу два радари.

Застосування передавача на транзисторних посилювачах потужності, дозволяє в рази підвищити надійність радару. Навіть вихід з ладу декількох з модулів посилювання не призводить до повного вимикання оглядового локатору. Радар 80К6Т створений з урахуванням максимальної мобільності, в тому числі він пристосований для транспортування літаками від ДП «Антонов»,  а для розгортання РЛС необхідно всього 10-15 хвилин.

 

 

БМП-1УМД

У листопаді підприємство "Житомирський бронетанковий завод", що входить до складу Держконцерну "Укроборонпром", показало відео з випробувань бойової машини БМП-1УМД. Бойова машина успішно завершила всі ходові, вогневі та інші експлуатаційні випробування, підтвердивши свої високі характеристики, які значно розширили бойові можливості БМП.

Завдяки бойовому модулю "Стілет", який оснащений 30-мм автоматичною гарматою, 30-мм автоматичним гранатометом, 7,62-мм кулеметом, а також високоточним протитанковим комплексом "Бар‘єр", БМП-1УМД отримала потужну вогневу міцність. Такий арсенал озброєння забезпечує знищення не тільки живої сили та легкоброньованої техніки, але і танків противника на відстані до 5 км. А за точність вогню відповідає прицільний комплекс "Трек-М" у поєднанні зі стабілізатором озброєння СВУ-500-3Ц.

Також БМП-1УМД отримала новий цифровий захищений зв‘язок, сучасні засоби навігації, а також інші зміни, які дозволили поліпшити ергономічні та функціональні характеристики машини.

Вага бойовиої машини становить 14 тонн, що лише на 1 тонну більше за звичайну БМП-1. Але використання німецького двигуна TCD2013 L64V, що замінив радянський УТД-20, значно покращив ходові властивості бойової машини. 4-тактний, 6-циліндровий двигун з тубонадувом та електронним блоком управління має потужність у 330 к.с., з можливістю програмного підвищення потужності до 390 к.с. В цей же час двигун УТД-20 має потужність лише 300 к.с. Окрім того, німецький двигун має значно більший ресурс, він тихіший, економічніший та більш приємистий.