Міліцейським борцям з наркотиками влаштують масову перевірку на професійну придатність

26 Червня 2013, 10:20

Як пише «Коммерсантъ-Украина», про переатестацію повідомив начальник УБНОН МВС Олег Школьний. Переатестація відбудеться у липні та вперше охопить всі територіальні підрозділи управління. Проводити її будуть співробітники центрального апарату МВС разом з керівництвом обласних управлінь міністерства.

Слід зазначити, що зараз у всіх територіальних підрозділах УБНОН працює близько 2,5 тис. співробітників, при цьому штат обласних підрозділів розподілений нерівномірно – від 20 осіб в Чернівецькій області до 100 у Києві та 200 у Донецькій області.

За словами Шкільного, однією з цілей переатестації є "необхідність навести порядок" у територіальних підрозділах УБНОН: "Ми повинні оцінити кожного співробітника і з'ясувати, чому його робота недостатньо ефективна".

Представники УБНОН нерідко попадаються на зловживаннях. За даними МВС, тільки в поточному році проти співробітників УБНОН було порушено 16 кримінальних виробництв (у 2012 році – 32). Найбільш поширеними видами правопорушень є перевищення посадових повноважень, неділові відносини з особами, які займаються збутом наркотиків, і збут наркотиків співробітниками УБНОН. Керівники управління вважають, що це пов'язано з недостатнім контролем з боку начальників підрозділів і "випадковими людьми", що потрапили на службу в такі підрозділи.

"Не всі працівники відповідають необхідним критеріям. Від таких людей потрібно позбавлятися", – зізнався Школьний.

Між тим він зазначив, що переатестація не буде "репресивним заходом": "Головна її мета полягає в тому, щоб у нас працювали високопрофесійні співробітники".

Голова Державної служби з контролю за наркотиками Володимир Тимошенко вважає, що переатестація не призведе до викорінення правопорушень у лавах УБНОН: "Колишній глава МВС Юрій Луценко взагалі намагався розігнати цілі відділи, але все це було марно. Проблема полягає в тому, що УБНОН є монополістом у сфері боротьби з наркотиками. Його співробітники безпосередньо контактують з наркоторговцями і встановлюють зв'язки, не боячись викриття".

На його думку, необхідно, щоб боротьбою з наркоторгівлею займалося кілька відомств.

"Наприклад, у США за це відповідають ФБР і спеціальна адміністрація по боротьбі з наркотиками. А в Росії є федеральна служба з контролю над обігом наркотиків, ФСБ і МВС. У нас же СБУ може діяти, тільки коли наркотики переміщуються через кордон, тобто бореться з транснаціональною злочинністю", – заявив виданню Тимошенко.