Мартиненка підозрюють у причетності до розтрати понад $17 млн держкоштів — САП

20 Квітня 2017, 19:39

Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою погоджено повідомлення про підозру колишньому народному депутату України Миколі Мартиненку. Про це повідомив керівник САП Назар Холодницький.

«Досудовим розслідуванням установлено, що в період з 2013 року по 2016 рік злочинною організацією у складі службових осіб ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (далі – ДП «СхідГЗК»), службових осіб «STEUERMANN Investitions und Handelsgesellschaft mbH» (далі – компанія STEUERMANN), а також групою осіб, які мали контроль над вказаними підприємствами, у тому числі Мартиненком М.В. було вчинено розтрату коштів ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. дол. США шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника STEUERMANN», – йдеться у повідомленні.

«У подальшому вказані кошти, перераховано на рахунки компанії STEUERMANN із використанням офшорних компаній «WARGRAVE TRADING LLP» та «DALLAS FUEL SA» керівниками та учасниками злочинної організації обернуто на власну користь. Правова кваліфікація дій – ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 255 КК України. Вручення повідомлення про підозру доручено здійснити детективам НАБУ», – розповів Холодницький.

За його словами, наразі Мартиненка затримано в порядку ст.208 КПК України та доставлено до НАБУ для проведення процесуальних та слідчих дій.

Як повідомлялося, детективи НАБУ затримали Мартиненка 20 квітня.

Як відомо, 30 листопада 2015 року народний депутат України від фракції "Народний фронт" Микола Мартиненко заявив про складання депутатських повноважень у зв'язку з корупційним скандалом, який вибухнув навколо нього. 22 грудня Верховна Рада проголосувала за зняття депутатських повноважень із Мартиненка.

28 грудня НАБУ відкрило дві справи проти Мартиненка. Перша стосується отримання хабарів на суму 30 мільйонів франків при закупівлі НАЕК "Енергоатом" обладнання у чеського акціонерного товариства "Skoda JS". Друга справа стосується фактів системних порушень під час закупівлі уранового концентрату для потреб ядерної галузі.

Нагадаємо, прокуратура Швейцарії раніше відкрила справи щодо Мартиненка за статтями про хабарництво і відмивання грошей.