Литвин виправдовує “кнопкодавство” і радить опозиції розслабитися

11 Липня 2011, 17:36

«Я не є прихильником технологій, які зараз намагаються застосувати – скільки людей були присутні в залі при голосуванні того чи іншого документа. По-перше, я не обліковець, а по-друге, нехай ті, хто критикує, самі розберуться…», – заявив Литвин у понеділок в Єревані.

Спікер парламенту навів приклад Європейського парламенту, коли ПАРЄ прийняло рішення щодо України.

«Подивіться, коли обговорюються ті чи інші питання в будь-якому парламенті, скільки присутніх людей, головне – це прийняття рішень…Європейський парламент прийняв рішення щодо України – 740 (депутатів у Європарламенті – Ред.). Скільки приймало рішення стосовно України? Ну ми ж не кричимо, і не розповідаємо, що нелегітимне рішення – ми говоримо про те, що потрібно уважно аналізувати і робити все, щоб покращити ситуацію в Україні», – зазначив він.

«Я, користуючись нагодою, закликаю всіх критиків, які вчепилися в цю технологію, розслабитися, тому що у них буде ще дуже багато підстав для критики. Треба зараз поберегти трішки здоров'я і нерви, тому що ми будемо приймати ті рішення, які необхідні для країни», – підкреслив Литвин.

Він також додав, що для нього зараз важливо, як запрацюють рішення, прийняті парламентом.

«Для мене важливе питання в іншому – як запрацюють ці рішення, і що необхідно зробити, щоб закони, які ми прийняли з великою кров'ю, з великими нервами, щоб вони почали працювати. І сьогодні я закликаю спрямувати зусилля не на те, щоб критикувати, бо я вважаю: коли рішення прийнято, це рішення не більшості, а це рішення Верховної Ради України», – заявив спікер.

Литвин підкреслив, що «потрібно спрямувати зусилля та енергію на те, щоб організувати виконання цих законів».

Нагадаємо, у лютому цього року Литвин заявляв, що необхідно забезпечити персональне голосування депутатів парламенту. Зокрема, він зауважив, що йому було соромно, коли 15 лютого під час п’ятого засідання міжпарламентської асамблеї України й Польщі польська делегація стала свідком того, яким чином відбувається голосування в Раді.

А у травні цього року Верховна Рада відмовилась включити до порядку денного законопроект про голосування народних депутатів за допомогою сенсорної кнопки.

При цьому на офіційному сайті Верховної Ради з 6 квітня розміщують інформацію про письмову реєстрацію народних депутатів на пленарних засіданнях.

За словами Литвина, народним депутатам, які не реєструвалися письмово, не нарахували близько 5 млн гривень зарплати.