“Лівела” змінила назву

6 Квітня 2011, 09:28

За його словами, в кінці 2010 – початку 2011 року "Лівела" змінила реєстрацію та назву".

За словами джерел в комітеті, за адресою реєстрації "Лівели" у Полтаві її представників зараз немає. "Вони знімали офіс, але з'їхали звідти. Зараз їх нове місцезнаходження нам невідомо", – стерджує співрозмовник в АМКУ.

За офіційними контактам компанії дійсно повідомляють, що "Лівела" переїхала, і не уточнюють нову адресу компанії.

"Зараз компанія не веде активної господарської діяльності і має нульовий баланс. Тому в даній ситуації ми безсилі, бо навіть не можемо накласти штраф", – стверджує джерело в Антимонопольному комітеті.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет вчора заявив про порушення вже другої справи стосовно компанії "Лівела". Комітет вивчає зловживання компанією монопольним становищем при ввезенні нафти і нафтопродуктів в другому півріччі 2010 року.

Завершити першу справу комітет не може, оскільки компанія не надала відомству інформацію в ході розслідування. В АМКУ повідомили, що штраф за відмову надати інформацію в повному обсязі може скласти до 1% від річної виручки компанії.

У серпні минулого року "Лівела" почала ввозити в Україну нафтопродукти без сплати акцизу, ПДВ і ввізного мита, керуючись судовим рішенням, винесеним на підставі закону, який діяв у країні ще в 1990-х роках.

За даними Держмитниці, за 4 місяці компанія імпортувала понад 1,5 млн т нафти і нафтопродуктів. У результаті, за даними АМКУ, держбюджет недоотримав близько 3 млрд грн. А за даними Міненерго, частка імпортних нафтопродуктів на ринку України зросла з 36% до 45%.

З кінця листопада компанія, за інформацією Держмитслужби, припинила імпорт нафтопродуктів в Україні. Проте вже наприкінці грудня "Лівела" підтвердила у Вищому адмінсуді свої податкові пільги, тому може відновити імпорт в будь-який момент.

Учасники ринку стверджують, що власником "Лівели"є народний депутат Партії регіонів Володимир Зубик. Але він сам цю інформацію спростовує.

У Генпрокуратурі і СБУ вчора не змогли уточнили, чи надходили від уряду або Адміністрації Президента доручення розслідувати діяльність "Лівели".