НОВИНИ

АМКУ порушив справу проти безакцизного нафтотрейдера

Антимонопольний комітет порушив справу проти компанії "Лівела" (Полтава) за фактом ненадання інформації в повному обсязі для розслідування безакцизного ввозу в Україну в 2010 році нафти й нафтопродуктів.

Про це повідомив перший заступник голови комітету Юрій Кравченко.

"Ми завершуємо це розслідування, але перешкода в тім, що ця компанія не надала нам необхідну інформацію, і ми були змушені порушити справу. Зараз ми очікуємо, щоб прийняти зважене рішення", - сказав він.

Кравченко додав, що штраф за зазначене порушення може становити до 1% від річного виторгу.

Нагадаємо, АМКУ планував завершити розслідування безакцизного ввозу "Лівелою" нафтопродуктів до квітня.

Вищий адміністративний суд 22 грудня 2010 року визнав законним право компанії "Лівела" ввозити нафту й нафтопродукти в Україну без сплати акцизу й ПДВ. Однак АМКУ, незважаючи на рішення суду, продовжив розгляд справи.

Учасники ринку неодноразово звертались до уряду, про те, що держава втрачає великі кошти, а українські НПЗ змушені боротись з недобросовісною конкуренцією.

Наприкінці березня ЗМІ повідомили, що співробітники компанії "Лівела", яка заробила мільярди за рахунок права ввозити в Україну нафтопродукти без оплати акцизного мита, з’їхала зі свого офісу в Полтаві.

За даними учасників ринку "Лівела" є близькою до народного депутата Партії регіонів Володимира Зубика, який, щоправда, це заперечував.

Ринок нафтопродуктів в Україні курує віце-прем’єр Андрій Клюєв. Раніше його прес-служба відмовилась коментувати ситуацію з "Лівелою", назвавши цю проблему "незначною".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.