Ландік пояснив, що заявив у прокуратуру на журналістів, бо хтось залазив «до людини у комп’ютер»

28 Червня 2012, 18:51

За його словами, йдеться лише про з’ясування обставин, за яких було опубліковано статтю «Ландік-старший рятує сина за допомогою технологів і «правильних» коментарів на сайтах», у якій було оприлюднене СМС-листування депутата.

Ландік відзначив, що не знає, чому прокуратура відреагувала на його заяву лише через 8 місяців.

«Я хочу, щоб відповіли, мала вона (інтернет-газета) на це право чи не мала. Як вона опублікувала, я подав заяву. Моє прізвище Ландік, а не (Генеральний прокурор Віктор) Пшонка. Запитайте у них. Але я написав одразу», – сказав депутат.

Він також заявив, що на його думку, скандальний матеріал у Lb.ua міг бути замовним.

«Як ви вважаєте, можна залазити до людини у комп’ютері, лазити, опубліковувати? Взяти написати на людину, що вона «моральний урод», що він скотина! Писала б людина від нічого робити таке задарма? Ні! Займається «заказухою», хай відповідає!» – наголосив Ландік.

Як повідомлялось, народний депутат від Партії регіонів Володимир Ландік звернувся в прокуратуру Печерського району Києва з вимогою порушити кримінальну справу щодо журналістів інтернет-видання LB.ua. Зокрема, депутата обурила публікація від 18 листопада 2011 року "Ландік-старший рятує сина за допомогою технологів і "правильних" коментарів на сайтах".

Депутат просить порушити кримінальну справу за ст. 163 Кримінального кодексу – порушення таємниці листування, вчинене щодо державних чи громадських діячів, що передбачає покарання від 3 до 7 років ув'язнення.

У заяві Ландіка фігурують шеф-редактор видання Ксенія Василенко (Соня Кошкіна), головний редактор Олег Базар і фотокор видання Максим Левін.

Нагадаємо,  журналіст 18 листопада 2011 року сфотографував, як народний депутат Володимир Ландік в сесійній залі парламенту веде смс-переписку щодо долі свого сина, який в той момент перебував під судом за звинуваченням у побитті дівчини.

19 січня цього року суд засудив Романа Ландіка до 3 років позбавлення волі зі звільненням від покарання на випробувальний термін 2 роки, а також ухвалив звільнити Ландіка з-під варти в залі суду під підписку про невиїзд.

Адвокат засудженого подав апеляцію до Апеляційного суду Луганської області.