Кримські депутати пропонують Раді обмежити доступ до публічної інформації

8 Листопада 2011, 07:41

Даний проект кримські депутати планують ухвалити на сесії 16 листопада 2011 року, після чого надіслати на внесення у Верховну Раду.

У разі ухвалення, ці зміни можуть суттєво обмежити доступ громадян до суспільно важливої інформації.

Зокрема, проект передбачає обмежити доступ громадян до засідань колегіальних органів влади, таких як місцеві ради, Верховна Рада Криму, встановивши, що такий доступ забезпечується лише шляхом прямої теле- та радіотрансляції.

"Це порушує принцип гласності та підзвітності, закріплений законодавством про місцеве самоврядування та органи влади АРК", – зазначили в "Новому громадянині". 

Пропонується також визначити, що на проекти актів, що розглядаються на позачергових сесіях чи пленарних засідань, не поширюється вимога їх оприлюднення за 20 робочих днів.

"Це може призвести до зловживань шляхом проведення позачергових сесій чи засідань з підстав, які цього не вимагають, з метою прийняття корупційних рішень", – йдеться в повідомленні.

"Проблему виконання вимоги ст. 15 Закону про доступ щодо оприлюднення проектів актів за 20 днів можна вирішувати на практиці і без внесення змін до закону, а саме шляхом застосування спеціальних норм законів, які вимагають прийняття певних актів в інші строки (наприклад, законодавство про надзвичайні ситуації, Бюджетний кодекс, закон про прокуратуру тощо)", – вважають експерти.   

Також пропонується вилучити положення щодо захисту осіб, які повідомляють про правопорушення чи загрозу здоров'ю або безпеці людей.

"Це суперечитиме державній політиці боротьби проти корупції, адже захист викривачів є важливим для виявлення корупційних правопорушень та передбачений міжнародними стандартами, зокрема конвенціями ООН та Ради Європи, стороною яких є Україна", – заявили в організації.

Громадські організації закликають не допустити ручного управління доступом до інформації та не приймати запропоновані зміни.

Діячі планують надіслати колективне звернення до Верховної Ради Криму із закликом не допустити обмеження доступу до інформації.

 

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон 13 січня. Тоді за нього (законопроект №2763) проголосували 408 депутатів. 3 лютого Президент Віктор Янукович його схвалив.