Костянтин Тищенко: українська історія може налічувати 50 тисяч років

3 Березня 2012, 12:50

«Україна – це такий собі «прохідний двір». Тут розселялися різні народи, які залишили по собі багато пам’яток: археологічних, топографічних, мовних. Наприклад, 670 українських сіл подарували світу… римські монети. У кількості 30 тисяч штук. Більшість із низ знайдена на території лісостепової частини України. І кожна була задокументована. Тож не має місця казкам про те, що українська історія налічує 500-600 років. Процес розвитку народів спільний, і наша історія може налічувати 40-50 тисяч років!», – вважає науковець.

«Ось ще один приклад. Українці мають граматичний час – майбутній недоконаний. Й ми використовуємо його щодня, навіть не задумуючись. Такий же є в італійській мові, однак схожого не має в жодній слов'янській. І в російській зокрема», – зазначив філолог.

«Однак, навряд чи це покажуть по телебаченню або напишуть в газетах. Коли люди про таке почують – вони почнуть перетворюватися з «населення» у «громадян». Але нам громадяни не потрібні, нам потрібне населення» – вважає Тищенко.

Читайте також: професор Тищенко спростує теорію «колиски трьох братніх народів»

Костянтин Тищенко — професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філології. Автор понад 180 праць із загального мовознавства, романістики, іраністики, кельтології, баскології, арабістики. Засновник першого в світі Лінгвістичного навчального музею.