Космічне агентство повідомило дату наступного запуску ракетоносія з українським ступенем

18 Жовтня 2016, 17:24

Запуск ракетоносія Antares з першим ступенем, який розроблений та виготовлений в Україні, заплановано на 30 грудня цього року. Про це йдеться в повідомленні Державного космічного агентства України у Facebook.

«Не встигли ще вщухнути емоції від переживань та радості за пуск, який відбувся цієї ночі, а на космодромі Воллос вже триває робота з підготовки до нового пуску РН Antares, який попередньо заплановано на 30 грудня цього року. До монтажного корпусу космодрому доставлено перший ступінь ракети-носія, розроблений та виготовлений в Україні», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що всього до кінця 2018 року планується здійснити п'ять пусків РН Antares, з 2019 по 2024 рік – ще шість.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов зазначив, що Україна повертає собі позиції ракетної держави, швидкими темпами відновлюючи стратегічні позиції в ракетобудуванні.

За його словами, останні півтора року українські спеціалісти працювали над модернізацією першого ступеню ракети-носія Antares, адаптуючи його до нового двигуна.

Рішення про заміну російського двигуна, який раніше використовувався в ракеті, було прийнято у 2014 році, після того як ракета-носій через проблеми із російським двигуном вибухнула у лічені секунди після старту.

«Перед українськими спеціалістами-ракетниками стояло унікальне завдання: в найкоротші строки забезпечити адаптацію нового двигуна до ракети, спроектованої під зовсім інший двигун. І їм вдалося. Наразі зміни у конструкції ракети-носія дозволили істотно підвищити її енергетичні можливості та економічну ефективність», – підкреслив Турчинов.

Нагадаємо, ракетоносій Antares OA5 із вантажним кораблем Sygnus на борту здійснив успішний старт із Середньоатлантичного регіонального космопорту на острові Волопс, штат Вірджинія. Запуск ракети відбувся о 19:45 за місцевим часом (02:45 за Києвом).

Про те, що NASA готує до запуску ракету з українським двигуном повідомлялося на початку жовтня, проте його дату запуску кілька разів переносили.