Константинопольський патріархат під час підписання томосу про автокефалію ПЦУ порушив всі канонічні церковні правила – УПЦ МП

5 Січня 2019, 17:48

Підписання томосу про автокефалію Православної церкви України сталося зі сторони Константинопольського патріархату з "порушенням всіх фундаментальних канонічних церковних правил". Про це заявив голова інформаційно-просвітницького відділу канонічної Української православної церкви МП архієпископ Климент, передає РБК-Україна з посиланням на росЗМІ.

 

"Цей документ створений і підписаний з ігноруванням абсолютно всіх фундаментальних канонічних правил, за якими живе не тільки наша церква, але й всі інші помісні церкви", – сказав він. 

 

За його словами, "згідно з апостольським і отців правилами, той, хто послужить розкольникам, є сам таким, що ухилився в розкол".

 

Нагадаємо, 5 січня у Стамбулі патріарх Варфоломій підписав томос про надання автокефалії ПЦУ.

 

Як повідомлялося, текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня. В Україні томос продемонструють на Різдво 7 січня під час літургії у Софійському соборі за участю президента Петра Порошенка і митрополита Київського і всієї України Епіфанія. 

 

Нагадаємо, голова Верховної Ради України Андрій Парубій разом з делегацією на чолі з президентом Петром Порошенком 5-6 січня здійснить робочий візит до Туреччини. Учасники делегації візьмуть участь у церемонії підписання томосу вселенським патріархом Варфоломієм та у молитві у Патріаршому храмі Св.Георгія. 

 

15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту – Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

20 грудня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Парубій уже підписав цей закон. 22 грудня документ підписав і президент України Петро Порошенко.

Позначки: