Комітети Ради розділилися в рекомендаціях до законопроекту про спецконфіскацію

2 Листопада 2016, 18:10

Парламентський комітет із запобігання і протидії корупції рекомендував Верховній Раді відхилити законопроект Кабінету міністрів "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються забезпечення справляння в дохід держави необґрунтованих активів" (№5142). Таке рішення було прийняте на засіданні профільного комітету 2 листопада.

Комітет визнав цей законопроект корупціогенним.

Натомість Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту прийняти в першому читанні за основу законопроект №5142. Відповідна інформація опублікована в картці законопроекту на сайті Ради.

"Рекомендувати Верховній Раді України проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів (реєстр. № 5142 від 20 вересня 2016 року), поданий Кабінетом міністрів України, за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу", – йдеться у скороченому тексті висновку профільного комітету.

Міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що на засіданні комітету особисто переконував народних депутатів підтримати законопроект про спецконфіскацію.

"Після тривалих жорстких дискусій комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді підтримати даний урядовий законопроект за основу. Це перший маленький крок для повернення коштів Януковича та забезпечення соціальної справедливості", – написав глава Мін'юсту на своїй сторінці у Facebook.

Також Петренко наголосив, що паралельно із законопроектом про спецконфіскацію необхідно ухвалити ще один документ – №5088, розроблений членами фракції "Народний фронт". За словами міністра, цей законопроект чітко визначає, що отримані внаслідок спецконфіскації кошти повинні бути спрямовані на підвищення соціальних стандартів для пенсіонерів і бюджетників та на потреби оборони.

"Даний документ також проходить з шаленим опором. Депутати придумують будь-які приводи, аби не голосувати. На жаль, серед цих депутатів є і представники демократичної коаліції", – зазначив Петренко.

Нагадаємо, законопроект про спецконфіскацію був зареєстрований у парламенті 20 вересня. Згідно з пояснювальною запискою до документа, метою його прийняття є запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів до закінчення кримінального провадження, під час якого й були виявлені такі активи, правомірність походження яких не доведена, в той час як підозрюваний у кримінальному провадженні корупційних злочинів фактично може ними користуватись та розпоряджатись.

Як повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, у проекті державного бюджету на 2017 рік закладені 10,5 млрд грн, які планується отримати від спецконфіскації коштів колишніх високопосадовців при загальній їх сумі 40 млрд грн.

З дня внесення законопроекту про спецконфіскацію до Ради спікер Андрій Парубій шість разів пропонував нардепам включити його до порядку денного для початку розгляду, проте всі шість разів парламент давав відмову. У підсумку урядовий проект вдалося включити до порядку денного сесії, який був затверджений Радою 1 листопада.