КНДР ввела війська у спільний із Південною Кореєю промисловий район

11 Лютого 2016, 15:09

Північна Корея ввела війська в промисловий район Каесон, який був останнім великим символом співпраці з Південною Кореєю. Про це повідомляє ABC News у четвер, 11 лютого.

10 лютого Південна Корея заявила про припинення співпраці із КНДР у проекті спільного промислового району на знак протесту проти ракетного пуску 7 лютого. У відповідь, 11 лютого Пхеньян вів війська у район Каесон, де розташовуються переважно південнокорейські потужності виробництва, а також звинуватив Сеул у тому, що припинення співробітництва в районі Каесон є «небезпечним оголошенням війни».

Пхеньян заявив, що негайно депортував сотні громадян Південної Кореї, які працюють в промисловому районі. Каесон є північнокорейським містом, розташованим на самісінькому кордоні із Південною Кореєю. Пхеньян також змусив залишити район десятки тисяч північнокорейських працівників та заморозив усі південнокорейські активи. На додачу, Пхеньян повідомив про закриття двох важливих транскордонних ліній зв'язку.

Негайного занепокоєння в Сеулі спричинила доля південнокорейських робітників, які перебували на території КНДР. У Сеулі не впевнені, чи всі вони змогли повернутися до Південної Кореї. Деякі аналітики вважають, що Пхеньян захопив деяких із них у заручники, щоб отримати від Сеулу належні виплати північнокорейських робітників.

Південнокорейська агенція новин Yonhap, посилаючись на анонімне джерело в Збройних силах країни, повідомляє, що Південна Корея посилила свою військову готовність вздовж західної частини кордону через загрозу провокацій Північної Кореї.

Нагадаємо, наприкінці січня 2015 року уряд Японії встановив завдяки супутниковим знімкам наміри КНДР запустити ракету дальньої дії. Вже 2 лютого Пхеньян сам заявив про намір вивести на орбіту супутник, в чому міжнародні фахівці розгледіли спробу проведення ракетних випробувань. Внаслідок цього, на Північну Корею зріс міжнародний тиск з метою схилити країну до скасування запланованого пуску ракети. Тим часом, Японія привела свої збройні сили у стан бойової готовності з метою збити будь-яку ракету, яка загрожуватиме її території.

7 лютого КНДР заявила про успішне виведення на орбіту супутника, що одразу спричинило хвилю засудження Ради Безпеки ООН, адже випробування відбулося всупереч усім резолюціям Радбезу. Північна Корея також заявила про намір здійснити нове ядерне випробування. І вже 10 лютого Південна Корея оголосила, про припинення співпраці із КНДР у проекті спільного промислового району на знак протесту проти ракетного пуску 7 лютого, а також через використання Пхеньяном отриманих прибутків від діяльності промзони на розробку ядерних та ракетних технологій.