Клімкін ініціює обговорення питання щодо подвійного громадянства

3 Жовтня 2018, 11:37

Міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що в Україні необхідно провести дискусію щодо подвійного громадянства. Про пише "Європейська правда".

 

"Усі ми чудово розуміємо, що в Україні десятки чи й сотні тисяч людей мають паспорти сусідніх країн. І це не тільки етнічні угорці. Гадаю, слід провести й дискусію щодо ставлення держави до цієї численної групи співвітчизників", – наголосив глав МЗС.

 

За його словами, можна знайти рішення, яке не зашкодить людям з подвійним громадянством, а, навпаки – звільнить їх від потреби приховувати його.

 

"Дискусію не для того, щоб погіршити їхнє становище чи затаврувати їх як зрадників, а для того, щоб розумно розв’язати правову і не тільки колізію", – зазначив Клімкін.

 

Водночас він підкреслив, що в умовах агресії Росії проти України проблема подвійного українсько-російського громадянства має розглядатися окремо.

 

"Я особисто вважаю його принципово неприйнятним. Власне кажучи, саме рішення про єдине громадянство в Україні було колись ухвалене передусім як запобіжник проти можливого впливу Росії на щойно проголошену незалежну Україну. Сьогодні ж, коли Москва веде проти нас збройну агресію, така мотивація нівелюється: якщо Україна й захоче розглянути можливість обмеженого застосування подвійного громадянства, то це в принципі більше не повинно стосуватися Росії", – підсумував Клімкін.

 

Читайте також: Скандал з Угорщиною. Активна паспортизація як спосіб приєднання Закарпаття

 

Своєю чергою у Службі безпеки України заявили, що законодавчій владі України необхідно визначитися з можливістю введення кримінальної відповідальності за подвійне громадянство.

 

"Подвійне громадянство у нас хоча законодавчо і забороняється, але жодної кримінальної відповідальності за це сьогодні немає", – розповів заступник глави СБУ Віктор Кононенко.

 

На його думку, це питання слід законодавчо врегулювати.

 

"Тут необхідно нашим законодавцям все-таки визначитися, чи є це кримінальною відповідальністю", – додав Кононенко.

 

Він також запевнив, що СБУ відстежує процеси, що відбуваються на Закарпатті, з метою недопущення проявів сепаратизму, недопущення вчинення злочинів, пов'язаних з втратою територіальної цілісності України.

 

Як повідомлялося, 26 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Угорщина повинна відкликати свого консула з Берегового Закарпатської області, інакше його вишле українська сторона.

 

Нагадаємо, 19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.