НОВИНИ

Роздача угорського громадянства - це виклик національній безпеці України — Клімкін

За словами глави МЗС, така роздача заборонена Віденською конвенцією про консульські зносини.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини. Про це йдеться в ефірі "Сніданок з 1+1".

 

"Роздача громадянства - вона сама собою заборонена Віденською конвенцією про консульські зносини. От що ми їм дозволяємо, те вони і мають робити на нашій території. І це виклик нашій національній безпеці", - зауважив глава українського дипвідомства.

 

"Але коли консул каже, ти там це приховуй під столом, такий паспорт там показуй, а такий паспорт там показуй - це насправді і якоюсь мірою намагання познущатися, але і над самими собою", -наголосив він.

 

За його словами, заяви Генконсула Угорщини у Береговому  щодо приховування угорського паспорту від української влади є "маніпуляцією".

 

"Це реально заклик до порушення нашого законодавства на нашій території і маніпуляція. Багато хто думає, що проблема з цим відео - тільки роздача громадянства. Проблема і в цьому заклику", - підкреслив Клімкін.

 

Нагадаємо, 20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.