Команда Texty.org.ua потребує підтримки через тиск та погрози

13 Червня 2024, 14:39

Одіозний мільярдер Ілон Маск пропонує внести українське медіа Texty.org.ua до списку терористичних організацій. «Хвиля хейту почалася після того, як ми опублікували дослідження в якому показуємо хто з американців повторює російські наративи. Називається Американські гірки. Нам дуже потрібна публічна підтримка впливових людей і організацій», — повідомив на своїй фейсбук-сторінці Роман Кульчинський — у минулому головний редактор «Українського тижня», а нині головний редактор Texty.org.ua.

Скриншот допису Джима Бенкса та реакції Ілона маска в соцмережі Х

«Тексти» вже оприлюднили заяву українською та англійською мовами.

Дослідження «Американські гойдалки. Від трампістів до комуністів, хто і як агітує за припинення допомоги Україні», що спричинило таку бурхливу реакцію, опубліковане 6 червня 2024 року. Матеріал містить аналіз політичного, медійного та експертного середовища в США, що впливає на прийняття рішень про подальшу підтримку України в російсько-українській війні. Як доказову базу дослідження також містить таблицю — перелік організацій та осіб, які виступають у США проти підтримки України. «Тексти» проаналізували їхні аргументи, порівняли їх із поширеними російськими наративами та розвінчали ці наративи, підкріпивши свої тези аргументами й посиланнями на джерела.

Журналістка «Текстів» Юлія Дукач коментує ситуацію так:

«Я ніколи не думала, що буду досліджувати інструменти дезінформаційної кампанії, створення фейків, залякування та активізації ботоферми зсередини. Я ніколи не думала, що буду писати таке, маючи на увазі не Росію, а США.

Але саме зараз в американському Х несеться величезна організована кампанія проти невеликого українського медіа Texty (себто нас) за те, що ми посміли опублікувати аналітичний матеріал з аналізом того, хто в США виступає проти підтримки України та одночасно з тим поширює тези, які часто збігаються з тезами російської пропаганди.

Інструменти прості, але і діючі: декілька локальних лідерів думок вихопили з контексту те, що частиною матеріалу є список осіб та організацій, перетворили на «killing list» і понесли на свою авдиторію, паралельно збагачуючи цю тезу десятками фейків (наприклад, що це замовна публікація якщо не Байдена, то особисто Зеленського).

Зараз цю хвилю вже активно підхоплюють росіяни пишуть, що Ілон Маск порадив визнати Тексти терористичною організацією. І (сама собі не вірю) це правда — до нашої дискредитації та поширення відвертої брехні підключився вже і він.

Я же прошу вас про підтримку. У нас немає власних багатотисячних ботоферм чи мільйонної авдиторії у Х, але є віра у свободу слова та право наводити докази, констатувати факти, розвінчувати неправдиві аргументи й порівнювати їх із тими, які російська пропаганда поширює у світі.

Прочитайте матеріал, поділіться ним з колегами, репостніть нашу заяву — давайте не дамо вчергове перемогти авторам дезінформаційних кампаній, метою яких є, в тому числі, припинити підтримку України».

Контриб’юторка «Текстів» Інна Гадзинська пише:

«Ну що, друзі, у нас уже навіть попкорн закінчився.

Конгресмени-республіканці вимагають позбавити нас будь-якої донорської підтримки, а Ілон душечка Маск вимагає внести нас у список терористичних організацій за те, що Texty.org.ua зробили дослідження про те, хто у США виступає проти підтримки України і як це перегукується з наративами російської пропаганди.

Будемо вдячні колегам за висловлення підтримки #supportTexty».