Кабмін схвалив переведення земельних аукціонів в електронний формат

22 Червня 2017, 17:12

Уряд прийняв постанову щодо посилення захисту даних Державного земельного кадастру шляхом впровадження технології Blockchain. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Згідно з повідомленням, презентуючи проект постанови, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк відзначив, що ця технологія є найбільш досконалою із існуючих на сьогоднішній день у світі у сфері захисту інформації.

«Застосування технології Blockchain гарантує збереження даних Державного земельного кадастру та унеможливить стороннє втручання в систему», – підкреслив Мартинюк.

Постановою передбачено переведення всіх аукціонів, які проводяться на оренду державних земель, в онлайн режим. Можливість застосування такого формату було опрацьовано Мінагрополітики на доручення Уряду від 7 червня 2017 року.

Читайте також: Мінрегіон назвав область, в якій українці найбільше цікавилися власниками земель після відкриття реєстрів

Повідомляється, що завдяки впровадженню системи електронних земельних торгів, в режимі реального часу безперервно і відкрито для необмеженого кола осіб буде здійснюватися збір, візуалізація та зберігання інформації про об’єкти земельних торгів, проводитися авторизація учасників торгів, а також надання, зіставлення і прийняття їх цінових пропозицій.

«Електронний формат аукціонів дозволить забезпечити новий рівень прозорості та відкритості, залучити максимальну кількість учасників. Дуже показово, що цей проект реалізується в сфері земельних відносин, яка довгий час лишалась однією з найбільш корупціногенних в державі. Будь-який користувач мережі Інтернет матиме можливість спостерігати за процесом розпорядження державними землями», – відзначив Мартинюк.

За його словами, для запуску електронного формату земельних торгів буде розроблено спеціальне програмне забезпечення та додаток до мобільного телефону (смартфону).

Запуск платформи очікується у жовтні 2017 року.

Нагадаємо, меморандумом, підписаний між Міжнародним валютним фондом та Україною, передбачає прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, а з 2018 року – після закінчення мораторію – запуск продажу сільгоспземель.