Італійський суд пояснив вирок Марківу

12 Жовтня 2019, 12:52

Суд присяжних Павії 11 жовтня оприлюднив мотиваційну частину вироку засудженому в Італії нацгвардійцю Віталію Марківу. Про це повідомляє Радіо Свобода

 

 

Присяжні вважають, що солдат "активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці окупованого тоді бойовиками Слов’янська".

 

"У засідці проти журналістів Марків брав активну участь", – мовиться у підсумковій частині вироку, текст якого містить 176 сторінок.

 

Судді констатують, що обвинувачуваний того дня (24 травня 2014 року) був на горі Карачун, зі своєї бойової позиції бачив керамічну фабрику Zeus Ceramica і мав гарний візуальний контроль залізниці, біля якої у рову загинули італієць-фотограф Андреа Роккеллі і росіянин Андрій Миронов.

 

На думку суддів, перебіг подій був таким, як розповів Віталій Марків журналістці Іларії Морані, статтю якої в газеті Corriere della Sera судді називають "зізнанням солдата та важливим елементом доказової бази обвинувачення". Як відомо, сторона захисту вважає публікацію "вільною неправдивою інтерпритацією телефонної розмови", що відбулася між Марківим та італійськими журналістами.

 

"Марків, виконуючи функцію керівника на бойовій позиції, навіть за відсутності будь-якого наміру збройної атаки з боку противника, запідозривши пересування журналістів у напрямку потяга, почав діяти, «стріляючи у все, що рухалося в радіусі двох кілометрів», і як виглядає, це була звичайна практика спільних воєнних дій Національної гвардії та війська (ЗСУ)", – пишуть присяжні у тексті-мотивації вироку.

 

Нагадаємо, 2017 року в Італії заарештували українського нацгвардійця Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова поблизу міста Слов'янськ Донецької області.

 

У Генпрокуратурі заявили, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

 

12 липня 2019 року суд Італії оголосив вирок Марківу. Його засудили до 24 років ув'язнення.