Іран, Ірак та Саудівська Аравія 2012 року стали світовими лідерами із застосування смертної кари

11 Квітня 2013, 11:03

Міжнародна амністія видала щорічний звіт щодо смертної кари у світі. В організації говорять, що кількість страт в Ірані та інших  країнах Близького Сходу викликає занепокоєння.
«Сімдесят п’ять відсотків усіх страт, щодо яких ми знаходимо підтвердження, відбуваються лише в трьох країнах. Це Іран, Ірак та Саудівська Аравія. Особливо в Іраку та Ірані ми бачимо сотні смертних вироків, приведених у виконання. І це лише ті, про які ми знаємо, – сотні щороку», – каже Джен Ветцел, один з авторів звіту «Міжнародної Амністії».    

Загалом у світі за минулий рік було приведено у виконання 682 смертних вироків. Це на два більше, ніж в 2011-го. Серед методів страт – введення смертельної ін’єкції, повішання, обезголовлення, розстріл

Окрім Іраку, Ірану та Саудівської Аравії смертна кара також активно застосовується в Китаї та Сполучених Штатах. Хоча статистика щодо смертної кари в Китаї засекречена, в Амністії вважають, що в цій країні щорічно страчують тисячі людей. Ветцель вказує і на інші погані новини – смертна кара як вища міра покарання була відновлена в Японії, Індії та Пакистані.

Проте наголошує й на позитивних моментах

«Серед позитивних змін ми бачимо зрушення у Західній Африці, де уряди в Беніні, Гані та Сьєрра-Леоне шукають правових шляхів скасувати смертну кару», – говорить Ветцел.  
У Міжнародній Амністії вірять, що колись їм вдасться досягти своєї основної засадничої мети – універсального скасування смертної кари по всьому світу.

У березні ЄС вкотре закликав Китай відмовитися від смертної кари.

Нагадаємо, в Ірані за першу половину 2012 року були страчені щонайменше 223 людини, найбільше серед них – за звинуваченнями, пов’язаними з наркотиками. 

Читайте також: Смертну кару в Україні вважають недоцільною навіть її прихильники