«Хороша новина – що українська влада чітко зрозуміла, що треба вирішити питання Юлії Тимошенко. Її треба звільнити. Без вирішення цього питання Угода підписана не буде…Але є погана новина – що влада України так і не знає, як це зробити», – заявив Яценюк.
Він підкреслив, що можливий механізм напрацьовувався спостережною місією Європейського парламенту. «Їхня пропозиція є і залишається такою, яка була висловлена чинному президенту в усній та письмовій формі і підтримана 173 народними депутатами України – так зване часткове помилування, яке дає можливість підписати Угоду з ЄС і звільнити Юлію Тимошенко», – вказав політик.
«Інших варіантів наразі на рівні Європейського союзу, президента Януковича і Юлії Тимошенко не обговорювалось», – додав він.
Він заявив, що вирішення питання Тимошенко має бути «компромісом між урядом України та європейськими партнерами», та «компромісом, на який погоджується Юлія Тимошенко».
«Переконаний, що ми в силах вирішити це питання і знайти цей компроміс. Часу практично не залишилось, і для знаходження цього компромісу нам треба всім дуже активно попрацювати», – додав Яценюк.
Читайте також: Політичні сценарії звільнення Тимошенко: лікування в Німеччині, часткове чи повне помилування
Нагадаємо, раніше представник спеціальної Моніторингової місії Європарламенту Олександр Кваснєвський повідомив, що ЄС запропонував президенту Віктору Януковичу застосувати до екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко процедуру «часткового помилування».
Президент заявив, що Верховна Рада може ухвалити рішення щодо можливості лікування екс-прем'єра Юлії Тимошенко за кордоном.
Голова Верховної Ради Володимир Рибак раніше висловив сподівання, що наступного пленарного тижня парламент розгляне проект закону, який стосуватиметься можливості лікування засуджених за межами України, що дозволить вирішити питання Тимошенко.
Фракція «Батьківщина» вирішила не подавати додаткових законопроектів щодо лікування засуджених за кордоном. У партії заявили, що чинне законодавство дозволяє президенту звільнити лідера опозиції Юлію Тимошенко.
У Раді 18 жовтня зареєстрували законопроект Миколи Рудьковського № 3444 про внесення змін до Кримінально-виконавчого та Кримінального процесуального кодексів України (щодо правового регулювання лікування засуджених за кордоном).