НОВИНИ

Кваснєвський: ЄС запропонував Януковичу "частково помилувати" Тимошенко

ЄС запропонував президенту Віктору Януковичу застосувати до екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко процедуру «часткового помилування». Про це сказав журналістам у Брюсселі екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський (представник спеціальної Моніторингової місії Європарламенту).

«Ми говоримо про так зване часткове помилування і це наша пропозиція, яку ми написали в листі, направленому президенту України. Ми про це говоритимемо. Здається, це найреалістичніший підхід і терміни дозволяють це виконати. Часу вже небагато. Залишилося 42 дні до Вільнюського саміту», –  заявив Кваснєвський.

Він також пояснив, у чому полягає зміст «часткогово помилування». За його словами, можна зменшити строк ув’язнення з 7 років до 2 років, які Тимошенко вже перебуває в ув`язненні.

Нагадаємо, 4 жовтня «Батьківщина» оприлюднила заяву Юлії Тимошенко, в якій йдеться, що екс-прем’єр, заради підписання угоди про асоціацію з ЄС, погодилася на пропозицію членів місії Європарламенту виїхати на лікування у Німеччину.

Правозахисник Едуард Багіров переконаний, що президент Віктор Янукович може підписати указ про помилування Юлії Тимошенко впродовж 72 годин.

Спікер Верховної Ради Володимир Рибак закликав опозицію і провладну більшість розробити законопроект щодо можливості лікування засуджених за кордоном.

15 жовтня комісар Євросоюзу з питань розширення Штефан Фюле висловив сподівання, що Тимошенко виїде на лікування до Німеччини до кінця листопада.

Також 15 жовтня стало відомо, що  місію Європарламенту в Україні, до якої входять Патрік Кокс та Александр Кваснєвський, продовжено до середини листопада.

Також 15 жовтня відбулося засідання обговорення місії Кокса-Кваснєвського у Комітеті закордонних справ Європарламенту. «Дві найбільші групи Європарламенту - Європейська Народна партія та соціалісти підтримують звільнення Тимошенко на підставі «часткового помилування», - написав у своєму аканті у Твіттері після закінчення обговорення член Комітету Європарламенту у закордонних справах Яцек Саріуш-Вольський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.