НОВИНИ

Янукович чекає з Ради закону про лікування Тимошенко за кордоном

Президент Віктор Янукович вважає, що Верховна Рада може ухвалити рішення щодо можливості лікування екс-прем'єра Юлії Тимошенко за кордоном. Про це він сказав під час робочої поїздки до Донецька.

Він вказав, що сьогодні в Україні немає закону, який би дозволив би Тимошенко виїхати за кордон.

"Зараз політичними силами, які представлені в парламенті, підготовлений законопроект, який дозволить розв'язати це питання", - сказав Янукович.

Також президент пообіцяв підписати такий закон.

"Як тільки це питання в парламенті буде вирішено, і в мене на стіл ляже цей закон, тоді буде питання до президента. Природно, якщо парламент прийме цей закон, я його підпишу", - сказав Янукович.

При цьому Янукович додав, що саму процедуру виїзду за кордон Тимошенко вже вирішить суд.

За його словами, дуже багато чого з цього питання дізнається від журналістів, і у нього немає особистого контакту з Тимошенко.

Він також зазначив, що консультанти йому говорили, що цей закон «потрібно було зробити давно, півтора роки тому».

Але Янукович заявив, що в тому, що закон не був розглянутий і підписаний, «винна лише опозиція, яка не захотіла тоді його розглядати». Про це він сказав з посмішкою і розвів руками.

Як повідомлялось, 15 жовтня представник місії Європарламенту - Олександр Кваснєвський, повідомив, що ЄС запропонував президенту Віктору Януковичу застосувати до екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко процедуру «часткового помилування», зокрема, зменшити її термін ув’язнення з 7 років до 2 років, які екс- прем’єр вже перебуває в ув`язненні.

Пізніше оприлюднили текст звернення Кокса та Кваснєвського до президента з проханням про помилування Тимошенко. 

Спікер Верховної Ради Володимир Рибак закликав опозицію і провладну більшість розробити законопроект щодо можливості лікування засуджених за кордоном.

"Батьківщина" заявляла, що чинне законодавство дозволяє звільнити Юлію Тимошенко лише указом президента України, не ухвалюючи додаткових законів.

Юлія Тимошенко раніше погодилася на пропозицію членів місії Європарламенту виїхати на лікування у Німеччину.

Читайте також: Україна чи Тимошенко. Чи погодиться Янукович на умови ЄС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.