НОВИНИ

Регіонал зареєстрував законопроект для відправлення Тимошенко за кордон

18 жовтня у Верховній Раді зареєстрований законопроект № 3444 «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого і Кримінального процесуального кодексів України (щодо правового регулювання лікування засуджених за кордоном)».

Законопроект подав член фракції Партії регіонів  Микола Рудьковський.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", згідно з порівняльною таблицею, у законопроекті пропонується, щоб рішення про лікування засудженого за кордоном, про продовження або припинення лікування засудженого за кордоном ухвалював суд на підставі висновків лікарської комісії.

До цієї комісії мають бути включені представники центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я та центрального органу виконавчої влади у сфері виконання кримінальних покарань.

Медкомісія також ухвалює рішення щодо продовження або припинення такого лікування.

У постанові про лікування засудженого за кордоном суд зазначає: термін лікування та назву медичного закладу, умови та порядок переміщення засудженого до цього закладу, відповідальних за переміщення осіб, поручителів, які нестимуть відповідальність у разі неповернення засудженого. 

Законопроект також пропонує, щоб після закінчення терміну, визначеного судом для лікування за кордоном, засуджений повертався в Україну для продовження відбування покарання.

"Медична допомога та лікування за кордоном здійснюється за рахунок особистих грошових коштів засудженого або коштів рідних і близьких засудженого", - зазначено в документі.

Нагадаємо, раніше у Партії регіонів заявили, що  ініціатива у вирішенні питання виїзду Тимошенко за кордон повинна виходити від опозиції. Зокрема, регіонали  запропонували допрацювати  законопроект №2453а, розроблений позафракційним депутатом Ради Сергієм Міщенком.

В  опозиції заявляють, що для можливості лікування Юлії Тимошенко за кордоном не потрібно ухвалювати спеціальних законів.

 Віктор Янукович пообіцяв підписати законопроект, що дозволить юридично врегулювати питання лікування колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко за кордоном. Президент зазначив, що такий законопроект уже розробляється в парламенті.

4 жовтня Тимошенко прийняла пропозицію від спостережної місії Європарламенту про одержання лікування в Німеччині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.