НОВИНИ

Опозиція наполягає на звільненні Тимошенко без прийняття додаткових законів

Фракція «Батьківщина» не подаватиме якихось додаткових законопроектів щодо лікування засуджених за кордоном, оскільки чинне законодавство і так дозволяє президенту звільнити лідера опозиції Юлію Тимошенко. Про це йдеться у заяві партії оприлюдненій її прес-службою.

«Ми неодноразово наголошували на тому, що чинне законодавство, зокрема, Конституція, закони в сфері охорони здоров’я та Кримінально-виконавчий кодекс не встановлюють жодного обмеження для виїзду засудженого на лікування за кордон. Таким чином, намагання Януковича перекласти відповідальність за вирішення долі Юлії Тимошенко на парламент є як мінімум лукавством», - сказано у заяві.

У «батьківщині» нагадують владі, що компроміс з Європою, якого потрібно досягнути для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, вимагає усунення проблеми вибіркового правосуддя взагалі, а не просто вивезення Юлії Тимошенко на лікування.

«Тому ми знову підкреслюємо: вирішення питання усунення політично мотивованого правосуддя та розв’язання проблеми Юлії Тимошенко лежить винятково на президенті України Вікторі Януковичі. В адміністрацію президента подано достатню кількість клопотань про звільнення лідера опозиції, зокрема, від глав українських церков, 172 народних депутатів та місії Кокса-Кваснєвського. Потрібна лише політична воля Януковича», - йдеться у заяві.

У «Батьківщині» повністю погоджується зі способом вирішення питання Тимошенко, запропонованим місією Євросоюзу.

«Ми продовжуємо наполягати, що на лікування за кордон лідер опозиції повинна виїхати вільною людиною, позбавленою несправедливих звинувачень та вироків продажних судів», - наголосили в «Батьківщині».

Нагадаємо, у Раді 18 жовтня зареєстрували законопроект Миколи Рудьковського№ 3444 про внесення змін до Кримінально-виконавчого та Кримінального процесуального кодексів України (щодо правового регулювання лікування засуджених за кордоном), який за деякою інформацією підготували працівники адміністрації президента на чолі з радником президента Андрієм Портновим. Водночас, помічник Рудьковського Андрій Гусак цю інформацію спростував

Голова Верховної Ради Володимир Рибак раніше висловив сподівання, що наступного пленарного тижня парламент розгляне проект закону, який стосуватиметься можливості лікування засуджених за межами України, що дозволить вирішити питання Тимошенко.

Віктор Янукович пообіцяв підписати законопроект, що дозволить юридично врегулювати питання лікування Тимошенко за кордоном. Президент зазначив, що такий законопроект уже розробляється в парламенті.

4 жовтня Тимошенко прийняла пропозицію від спостережної місії Європарламенту про одержання лікування в Німеччині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.