Януковичу покажуть кіно про політичну еліту, яка позбавляє дітей права на лікування

21 Лютого 2013, 09:33

Активісти кажуть, що не виконується рішення Вищого спецсуду про повернення ділянок оздоровниці, і вони вже й не знають, до кого звертатися. З 4-х гектарів, які належать санаторію, лишилася лише половина.

У дітей відібрали найкраще. Так починається фільм-скарга до президента від жителів Сімеїза. Автори відео розповідають про санаторій, у якого відібрали кліматичний павільйон на березі моря. Раніше від туберкульозу тут рятували навіть безнадійних. Тепер на цьому місці котедж, обгороджений парканом, і дітей на пляж не пускають.

"У даний момент тут відпочивають ВІП-персони. Нелегально відпочивають. Тут все завуальовано під якусь базу на території санаторію", – розповідають актівісті.

На паркані – вівіска: база відпочинку сільгосптоваріства.

"Приїжджають на тонованих машинах, проїжджають до пляжу. В цей час охорона посилюється. Ніхто з дому не виходить, щоб, не дай бог, нічого зайвого не побачили. Кажуть, що вони з Верховної Ради приїжджають з України", – розповідає мешканець Сімеїза Павло Малишев.

Ще 10 років тому санаторій передав частину майна в оренду приватній фірмі "Дімекс". Зокрема и кліматичний павільйон. На його місці орендарі збудували котедж, потім через суди приватизували і передали фірмі "Корал. Лімітед".

За інформацією Центру журналістськіх розслідувань, хоча фірма зареєстрована в офшорі, насправді вона належиться одному з депутатів-регіоналів, колишньому топ-менеджерові нафтової компанії.

"Рейдерським способом захопили третій спальний корпус, спортивний майданчик, павільйони сну біля моря, пляж і доступ і прохід до пляжу, поставили охорону", – каже громадський актівіст Світлана Єленчіна.

Хворі підтверджують: дихати морським повітрям вони можуть, але без права вийти на прилеглий пляж.

"Ми йдемо в обхід, тому що на пряму не потрапити, там великий паркан", – розповідають вони.

Загалом приватній фірмі відійшла майже половина землі санаторію. Її три роки тому виділила сільрада Сімеїза. Наполягають, що це на прохання Мінохорони здоров'я.

Керівництво санаторію стверджує, що в оренді лише майно. Земля на балансі Мінохорони здоров'я, яке запевняє, що проти її продажу. Ділянку вже мали повернути в користування оздоровниці. Влітку Вищий адмінсуд ухвалив таке рішення, але паркани ніхто і не думає зносити.

У прокуратурі Криму підтвердили, що зазіхання "Коралл. Лімітед" на землю санаторію незаконні, і пообіцяли провести повторну перевірку. А громадські активісти сподіваються, що їхнє звернення побачить президент і що кримський прем'єр приїде власноруч ламати паркани, як це він робив нещодавно у Ялті.

Нагадаємо, у січні, ЗМІ повідомляли, що в Алупці територію, що належить дитячому протитуберкульозному санаторію ім. Боброва, відрізають від моря. Так, фірма-орендар, київське ТОВ "Консул-Україна" звело паркан по схилу, що веде до набережної і пляжу.

Згодом прокуратура Криму пообіцяла знести огорожу, яка закриває дітям доступ до моря.

По сусідству з санаторієм імені Боброва розташована розкішна дача Медведчука, побудована на місці знесених корпусів протитуберкульозної оздоровниці, завдяки оптимізації здравниць міжвідомчою комісією на чолі з віце-прем'єром Дмитром Табачником.