Янукович очікує від Саламатіна радикальної реформи армії

9 Лютого 2012, 13:47

Янукович зазначив, що в межах реформування Збройних Сил має бути підготовлено весь комплекс документів стратегічного оборонного планування.

«Ці документи мають виходити із політики позаблоковості нашої держави, враховувати останні зміни воєнно-політичної ситуації в регіоні та спиратися на адекватну оцінку наявних ресурсів, у тому числі економічних», – підкреслив Янукович.

За його словами, головним результатом такої реформи, має стати створення компактних і ефективних Збройних Сил, здатних захистити національні інтереси України.

Президент звернув особливу увагу на необхідність підвищення інтенсивності бойової підготовки військ та навченості особового складу ЗСУ.

«Військові не повинні сидіти у казармах та займатися шагістикою на плацах. Їх місце на полігонах, за штурвалами бойових машин – там, де має формуватися їх бойовий вишкіл», – наголосив Янукович.

«У найближчому майбутньому очікую на конкретні результати. Час розмов про військову реформу сплинув. У своїх практичних справах можете розраховувати на мою всебічну підтримку», – сказав Януекович, звертаючись до Саламатіна.

Нагадаємо, 8 лютого Президент Віктор Янукович звільнив Михайла Єжеля з посади міністра оборони й призначив на цю посаду Саламатіна.

Як повідомляв Тиждень, уродженець Казахстану, Дмитро Саламатін розпочинав свою кар’єру на шахтах Караганди, потім працював у Москві і лише 1999 року перебрався до України.

У 1983-1985 роках Саламатін служив у лавах Радянської Армії, а потім «взявся за зброю» аж у 2010, коли Янукович призначив його генеральним директором Держкомпанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення, а згодом – генеральним директор Державного концерну «Укроборонпром».

Відзначився Саламатін і як «боєць» у Верховній Раді: він двічі брав участь у парламентських бійках, зокрема, під час ратифікації Харківських угод у квітні 2010 року він зламав ніс депутату-бютівцю Володимиру Карпуку.

На думку депутата від НУНС Анатолія Гриценка, при призначеннні Саламатіна міністром оборони президент керувався не професійними вимогами, а такими як особиста відданість, лояльність і готовність виконати будь-яке завдання. Крім того, "Саламатін ніколи не проявляв свого бачення стратегії розвитку Збройних сил, при цьому виявив себе в бійках у парламенті". Тому Гриценко не очікуєякихось кардинальних змін на краще.