Яндекс.гроші після заяв про перевірки пояснили, що не є учасниками банківського ринку України

20 Червня 2013, 22:25

"На вiдмiну вiд WebMoney у Яндекс.Грошей не було i немає окремої юридичної особи в Українi. Крiм того, Яндекс.Грошi не ведуть розрахункiв у гривнi, а грошi користувачiв iз рiзних країн свiту перебувають на коррахунках у Росiї – на рахунках небанкiвської кредитної органiзацiї "Яндекс.Деньги", що провадить дiяльнiсть за лiцензiєю Центрального банку РФ", – зазначили у прес-службi.

У компанiї також сказали, що твердження Нацбанку України про те, що Яндекс.Грошi не мають права працювати на українському ринку, є правильним.

"НБУ заявляє про те, що Яндекс.Грошi не мають права працювати на українському ринку – i це абсолютно правильно, тому вони там i не працюють. Тiльки-но Яндекс.Грошi ухвалять рiшення про вiдкриття окремого представництва в Києвi, компанiя узгодить свої дiї з регуляторами", – пояснили у прес-службi.

В "Яндексi" також наголошують, що сервiс Яндекс.Грошi не виходить за рамки Росiї, надається з росiйської територiї й українцi можуть ним скористатися, як i iншими мiжнародними сервiсами, наприклад Skype.

"Це те саме, що житель України приїде до Росiї i скористається московським таксi, заплативши за нього рублями. Права клiєнтiв у цiй ситуацiї захищає росiйське законодавство", – зазначають у компанiї.

Там також додають, що "Яндекс.Україна" не є представництвом росiйського ТОВ НКО "Яндекс.Грошi", яке є окремою юрособою.

Нагадаємо, у 20 червня начальник підрозділу протидії податковим злочинам з використанням новітніх технологій Головного управління Міндоходів Василь Поїзд заявив, що Міністерство доходів і зборів України зосередить свою увагу на електронних платіжних системах, які не мають дозволу НБУ на випуск електронних грошей. Зокрема, називалася платіжна система Яндекс.гроші.

Як повідомлялося, представники податкової служби 11 червня провели обшук у київському офісі компанії WebMoney, яка здійснює електронні платежі. Згодом Міндоходів підтвердило, що підозрює WebMoney у відмиванні грошей.

Після цього Національний банк створив групу для розробки регулятивних заходів із детінізації українського ринку Forex.