Губернатор Волині вважає, що обвалений будинок у Луцьку придатний для життя людей

31 Липня 2012, 23:08

Більшість мешканців аварійної п'ятиповерхівки вже два місяці живуть поруч із проваллям. Відселили людей тільки з прилеглих до обвалу квартир. Інші ж, долаючи страх, ночують у старих стінах. За попередніми висновками, підтримкові конструкції будинку раптово впали через порушення під час будівництва.

"Наш будинок побудований з дуже великими порушеннями, в його кладці нема цементу, там один пісок", – розповіла мешканка пошкодженого будинку Людмила.

Мешканці дому вже неодноразово зверталися до обласного голови з проханням знести будинок та дати їм нормальне житло за ті гроші, що виділив Кабмін. Однак Климчук вважає, що аварійний – не означає безнадійний. Та благання людей у керівника Волинської області поки що не знаходять відгуку.

"Теоретично можна зруйнувати і побудувати нове – але навіщо", – дивується Климчук.

Губернатор, який є головним лобістом ідеї відновлення дому, запевняє, що вже за кілька місяців у п'ятиповерхівці проведуть капітальний ремонт, і люди зможуть там жити і надалі.

 "Експерти, і це не одна комісія, однозначно стверджують: будинок підлягає подальшій експлуатації, крапка. Особливо те, що стосується 3 і 4 під'їздів, то взагалі ніяких питань немає", – запевняє голова Волинської ОДА Борис Климчук.

Та висновки експертів по-різному трактують голова області та колишній очільник Луцька Богдан Шиба, який пристав на бік мешканців. "В першому реченні висновку експерта написано: будинок знаходиться в аварійному стані, можна далі не читати тому що чинне житлове і цивільне законодавство каже, що аварійні будинки капітальному ремонту не підлягають", – зауважив Шиба.

Остання надія на порозуміння керівника області та мешканців аварійного будинку – зібрання міськвиконкому, яке відбудеться, 2 серпня. На ньому мають вирішили: жити чи не жити у квартирах на Рівненській, 109, і куди мають витратити 12 мільйонів гривень із держбюджету.

Як повідомлялось, 10 червня в Луцьку в 5-поверховому 6-під'їзному житловому будинку 1971 року будівництва між 1 й 2 під'їздами сталося раптове руйнування несучих конструкцій з 1 по 5 поверхи.

В підсумку були зруйновані 8 квартир, загинули 2 людей, 1 особу госпіталізовано.

Прокуратура порушила справу за фактом службової недбалості чиновників житлово-комунального підприємства.

Виконавчий комітет Луцької міської ради 11 червня вирішив виплатити по 10 тис. гривень потерпілим через обвалення будинку.

А 14 червня мешканці цього будинку висловили незадоволення роботою експертів, які мали дослідити безпечність їх проживання у ньому. Люди на півгодини паралізували в`їзд у місто.