Грищенко: Україна вимагатиме перегляду внесення її до найбільших порушників авторського права

2 Травня 2013, 12:03

«Такий статус не відображає реального стану справ у цій сфері та не враховує зусилля української влади, спрямовані на вдосконалення законодавчої бази та практики правозастосування в питаннях інтелектуальної власності», – зазначив він.

За його словами, лише з початку цього року уряд почав легалізацію програмного забезпечення, встановленого на комп’ютерах в органах виконавчої влади (на ці цілі у цьогорічному державному бюджеті виділено 100 млн. грн.).

«Окремим розпорядженням Генерального прокурора України встановлено прокурорський нагляд за дотриманням прав інтелектуальної власності у міністерствах та відомствах. Правоохоронними органами спільно з Державною службою інтелектуальної власності з початку року конфісковано у 5 разів більше контрафактних оптичних носіїв неліцензійних відео-,аудіо матеріалів та програмного забезпечення, ніж за весь попередній рік. У квітні закрито два великих інтернет-ресурси, що використовувалися для поширення неліцензійного відео- та аудіо-контенту», – звітує Грищенко.

«Не викликає заперечень, що у напрямі посилення захисту прав інтелектуальної власності в Україні ще необхідно достатньо багато зробити. І в цій справі ми розраховуємо на підтримку наших американських та інших іноземних партнерів. Сьогоднішнє рішення Офісу торговельного представника США не сприяє такій співпраці. Попри це український Уряд продовжить вживати енергійних кроків із зміцнення поваги до прав інтелектуальної власності у нашій державі та буде домагатися, щоб вже за 6 місяців, як це передбачено американським законодавством, статус України в рамках «Списку 301» було переглянуто», – додав він.

Нагадаємо, офіс торговельного представника США у щорічній «Спеціальній доповіді 301» вніс Україну як найбільшого порушника авторського права до категорії так званих пріоритетних зарубіжних країн. "Це визначення є кульмінацією зростаючого впродовж кількох років занепокоєння з приводу широко поширених крадіжок інтелектуальної власності, в тому числі зростаючих порушень прав інтелектуальної власності, де задіяні урядові структури", – йдеться у документі.