Гроші, статус, допомога: опубліковано список пільг для учасників АТО

26 Листопада 2014, 12:39

Учасники АТО офіційно отримали право на 13 соціальних гарантій і пільг. Повний список нормативно-правових актів, в яких передбачаються пільги, а також перелік самих пільг, опублікований в газеті "Голос України". 

1. Так, пенсіонерам з числа військовослужбовців у разі призову їх на військову службу виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років на день їх демобілізації. Якщо новий розмір пенсії у цих осіб буде нижчою, ніж розмір, який вони отримували в мирний час, виплата їм пенсії здійснюється у розмірі, який вони отримували на день призову на службу у зв'язку з мобілізацією.

2. За громадянами, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування і форм власності.

3. Державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців не припиняється. 

4. Бійцям гарантується одноразова грошова допомога на день демобілізації. Умови та порядок виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією, визначаються Кабінетом міністрів України (порядок і розміри поки не розроблено).

5. У військовослужбовців є право на грошове забезпечення, воно виплачується в порядку і розмірах, установлених для осіб офіцерського складу, осіб рядового сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.

6. Військовослужбовцям, які брали участь в АТО, надається статус учасника бойових дій.  

7. Батькам та неповнолітнім дітям, а також дітям-інвалідам з дитинства (незалежно від їх віку) військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження військової служби, державою виплачується одноразова грошова компенсація в розмірі суми державного страхування військовослужбовців з урахуванням коефіцієнта індексації грошових доходів – це допомога в проведенні поховання і компенсація матеріальних витрат на ритуальні послуги та на спорудження пам'ятників.

8. Члени сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, мають право на одержання пенсії у розмірі 70% грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї. 

9. Фіксується право на одноразову грошову допомогу у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори або для проходження служби у військовому резерві. У разі загибелі сума одноразової допомоги становить 500-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на 2014 р. 609 тис. грн).

10. Також існує право на отримання позачергових військових звань – до полковника (капітана 1 рангу включно).

11. Надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі 100%.  

12. Медична допомога: військові, які брали участь в антитерористичній операції і зазнали поранень, контузій або іншого ушкодження здоров'я, мають право на безкоштовне медичне обслуговування (лікування, диспансеризацію, медичну реабілітацію та ін) в клінічній лікарні "Феофанія" Державного управління справами на невідкладної основі.

13. Передбачається винагорода у розмірі 100% місячного грошового забезпечення та заробітної плати за безпосередню участь в АТО, охорону державного кордону та правопорядку на звільнених територіях і т. д.