ГПУ підтвердила, що звільнила скандального прокурора Суса за брехню в декларації

20 Квітня 2017, 15:08

Генеральна прокуратура України підтвердила, що старшого слідчого з особливо важливих справ Головного слідчого управління Генпрокуратури Дмитра Суса звільнили за неправдиву інформацію в декларації. Про це йдеться в наказі про звільнення Дмитра Суса, який опублікувало Новое время.

Згідно з текстом наказу, Сус не вказав у декларації за 2015 рік інформацію про те, що володіє автомобілем Citroen C4 2008 року випуску, зареєстрованим на нього. Інформацію про право користування кімнатою на вул. Мельникова, 24 він не вказав як у декларації про 2015 рік, так і в декларації за 2016 рік, сказано в документі. Зазначається також, що в деклараціях прокурор не повідомив про те, що продав Citroen C4, який йому належав, а також Peugeot 406 1999 року випуску.

Крім того, у наказі про звільнення Суса згадується, що його притягнуто до дисциплінарної відповідальності у зв'язку з невідповідністю його майнового стану доходам, отриманим із законних джерел і недостовірного декларування ним свого майна. Причиною звільнення прокурора називається систематичне грубе порушенням ним законів щодо запобігання корупції та про прокуратуру, а також правил прокурорської етики.

Наказ про звільнення Дмитра Суса датований 13 квітня і підписаний генпрокурором Юрієм Луценком. Раніше про звільнення Дмитра Суса звільнили за неправдиву інформацію в декларації повідомляла Українська правда з посиланнями на джерела в ГПУ. Тоді зазначалося, що фактично це перше звільнення за брехню в декларації.

Як відомо, 30 листопада 2016 року Дмитро Сус був призначений старшим слідчим в особливо важливих справах 6-го відділу з розслідування кримінальних проваджень Департаменту з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ.  До цього Сус працював у департаменті з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури, який називали "департаментом Кононенка-Грановського", за прізвищами депутатів від БПП Ігоря Кононенка та Олександра Грановського, яким приписують вплив на цей підрозділ ГПУ.

Раніше повідомлялося, що Генпрокурор Юрій Луценко за брехню в декларації та анкеті оголосив догану Сусу, який забув вказати в анкеті доброчесності авто преміум класу Audi Q7 вартістю понад 900 тисяч грн, що, як з’ясували журналісти, належало його 85-річній бабусі.

У серпні 2016 року відбулися зіткнення між співробітниками ГПУ та детективами Національного антикорупційного бюро, які здійснювали зовнішнє спостереження за Сусом. В ГПУ заявили, що стеження було незаконним, у той час як НАБУ стверджують, що мали на це рішення суду.