Головні новини України та світу 29 червня. Коротко

29 Червня 2022, 22:17

 

Новини регіонів та з фронту за день ви можете почитати тут

Також підписуйтесь на канал Тижня у Telegram


Про Україну

Радбез ООН засудив російський удар по Кременчуці. Заяву оприлюднив постійний представник України в ООН Сергій Кислиця.

Президент Індонезії Джоко Відодо вранці приїхав в Київ, де зустрінеться з Зеленським. Також він планує відвідати Ірпінь. 

Мільярдер та засновник компанії Virgin Galactic Річард Бренсон побував у Гостомелі. Там він цікавився аеродромом «Антонов» та можливостями його відновлення.

ЄСПЛ взяв до розгляду позов України проти росії, де вимагається окрім повного виведення російських військ ще грошова компенсація потерпілим. Глава суду Роберт Спано поінформував про це росію. Україна звинувачує державу-агресора зокрема у порушенні права на життя, заборони тортур та нелюдського поводження, заборони рабства та примусової праці, права на свободу та безпеку, свободи релігії, свободи вираження поглядів тощо. 

Разом з президентом Індонезії, до України з візитом приїхала очільниця індонезійського МЗС Ретно Марсуді. Голова українського міністерства закордонних справ Кулебп повідомив, що під час зустрічі дипломати обговорювали зацікавлення приєднанням України до Договору про дружбу та співробітництво АСЕАН найближчим часом.

Головне управління розвідки повідомляє про черговий обмін полоненими, завдяки якому до України повернулись 144 українських військових. Серед них 95 оборонців «Азовсталі» та 43 військовослужбовці полку «Азов». «Більшість звільнених українців мають важкі ушкодження: вогнепальні та осколкові поранення, вибухові травми, опіки, переломи, ампутації кінцівок», – йдеться у повідомленні. 

Про світ

У США тривають слухання про результати роботи "Комісії 6 січня" – парламентського розслідування штурму Капітолія після останніх президентських виборів. Кессіді Гатчінсон, працівниця Білого дому у час президентства Дональда Трампа, засвідчила, що Трамп знав, що частина його прихильників озброєна, але наполягав на знятті рамок металошукачів перед місцем мітингу. Також він нібито хотів їхати у Капітолій рід час штурму, хоча його служба безпеки заперечувала. Трамп назвав свідчення "фейковою історією" та "ідіотською фальстфікацією".

У Філіппінах влада підтвердила рішення ще від 2018-го про відкликання свідоцтва про реєстрацію у видання Rappler, яке очолює лауреатка Нобелівської премії миру 2021 Марія Ресса. Вона вже заявила, що не згодна з рішенням і оскаржить його.

У одній з головних історій сьогодні на al Jazeera йдеться про шикарне життя колишніх урядовців з адміністрації Ашрафа Гані, чий уряд упав торік перед наступом талібів. За останні кілька тижнів з'явилося багато повідомлень про те, що афганські еліти та кілька колишніх чиновників утекли до розкішних апартаментів у Дубаї та пляжних вілл у Каліфорнії. Десятки тисяч інших афганців, які також покинули країну, все ще перебувають у таборах біженців по всьому світу, а вдома мільйони страждають від голоду.

Велика Британія оголосила про нові санкції, спрямовані проти найближчого оточення президента Росії владіміра путіна. Про це заявив Форін Офіс 29 червня. До списку підсанкційних осіб потрапив близький соратник путіна Володимир Потанін – другий найбагатий чоловік у росії з оцінкою статків у понад 30 мільярдів доларів. За заявою міністерства закордонних справ, Потанін «продовжує накопичувати багатства, підтримуючи режим Путіна, купуючи «Росбанк» і акції «Тінькофф Банку» у період після вторгнення росії в Україну».

Норвезька влада відмовилася пропустити вантажі для російських поселень на Шпіцбергені.  На контрольно-пропускному пункті «Стурскуг» загалом зібралося понад 20 тонн товарів. Про це з посиланням на МЗС Норвегії повідомила місцева телерадіокомпанія NRK. Лише в одному російському селищі Баренцбурзі мешкають близько 500 росіян. Рішення Норвегії може призвести до гуманітарної кризи, вважають журналісти.

Казахстан пропонує прикаспійським країнам створити продовольчий хаб, який би дозволив нарощувати взаємний товарообіг з мінімальними витратами, заявив президент республіки Касим-Жомарт Токаєв на саміті прикаспійських країн.  У ньому, окрім Казахстану, беруть участь Азербайджан, Іран, Росія та Туркменістан.

Токаєв заявив, що першочергове завдання – набуття чинності Конвенцією щодо Каспію.  Він додав, що в умовах розриву традиційних логістичних ланцюжків транспортна взаємопов'язаність стає ключовим фактором для зростання та зміцнення економічних зв'язків.

Автор:
Тиждень

читати ще

показати ще