Глава моніторингового комітету ПАРЄ вважає, що Тимошенко і Луценко будуть визнані політв’язнями

2 Жовтня 2012, 08:34

Так, на питання газети "Коммерсант-Украина", чи ув’язнені українські опозиційні лідери підпадають під рамки, встановлені винесеним на розгляд ПАРЄ проектом резолюції, що визначає термін "політичний в'язень", Еркель відповів: "Моя відповідь – безумовно так".

Він нагадав, що ця резолюція буде розглянута в ПАРЄ у середу, 3 жовтня.

"Її текст хоча і не дуже довгий, але досить непростий для членів Парламентської асамблеї. І я впевнений, що при її розгляді в ПАРЄ працюватимуть адвокати, лобісти протилежних підходів, так що резолюція може змінитися як в одну, так і в інший бік", – зазначив європейський політик.

"Тим не менше я вважаю, що після ухвалення цього документа відповіддю на ваше питання залишиться "так", – заявив він.

Еркель також відзначив, що Amnesty International сьогодні не називає ваших лідерів опозиції, які опинилися за гратами, "в'язнями совісті". "Між тим я вважаю, що їх цілком можна назвати політичними в'язнями. При розгляді їхніх справ у суді було безліч порушень", – заявив він.

Крім того, Еркель наголосив, що для відповіді на питання, чи є в Україні політичні в’язні, важливе значення матиме позиція Європейського суду з прав людини, який розглядає скарги Тимошенко і Луценка.

"Рішення суду по відповідних справах ще немає, але коли воно буде, можна буде чітко говорити, чи є позивачі політичними в'язнями", – заявив голова моніторингового комітету ПАРЄ.