Генпрокуратура: будучи депутатом, Тимошенко керувала корпорацією ЄЕСУ

24 Січня 2012, 08:28

«Керівник цієї організації (ЄЕСУ) тільки в 1997 році став народним депутатом, однак слідством чітко доведено, що не перестав керувати цією організацією … Є докази, документи, є все. Це – докази у справі», – заявив він в ефірі телеканалу ICTV у понеділок ввечері.

Блажівський підкреслив, що справи було порушено в 2001 році і «стосуються вони не політики, а господарської діяльності ЄЕСУ». Він нагадав, що в січні 2005 року керівник слідства узгодив з генпрокурором постанову про закриття цих кримінальних справ. У 2011 році кримінальні справи було відновлено.

«В ході розслідування, як в 2001-2003 роках, так і в 2011 році, … було встановлено, що дійсно ця корпорація не повертала з-за кордону валютну виручку, яка повинна була поступати, хоча документально все це оформлялося як повернута валютна виручка. Це давало право … повертати ПДВ. Тільки за тими епізодами, які завершені, такого податку було на 30 млн грн», – розповів Блажівський.

За словами заступника генпрокурора, в 1997 році 30 млн грн – це була річна пенсія 50 тис. пенсіонерів або в даний час «місячна пенсія всіх пенсіонерів Києва».

Блажівський нагадав, що матеріали по цих справах у той час тричі направляли до Верховної Ради для одержання згоди парламенту на притягнення народного депутата Тимошенко до кримінальної відповідальності.

«Але з різних причин матеріали не доходили до сесійної зали, а поверталися до Генеральної прокуратури», – сказав він.

Нагадаємо, слідчий відділ управління Служби безпеки України в Харківській області закінчив розслідування справи проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко з фінансових порушень корпорації ЄЕСУ.

За інформацією прес-центру СБУ, Тимошенко «звинувачується в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн ​​грн, розкрадання і замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовому підробленні та в ухиленні від сплати 681 тис грн прибуткового податку. Способом розкрадання бюджетних коштів було впровадження корпорацією ЄЕСУ фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній».

За цими епізодами розпочато ознайомлення Тимошенко і захисників з матеріалами кримінальної справи.

У цій кримінальній справі органами прокуратури заявлено цивільний позов з метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

Зазначимо, що нещодавно СБУ закрила один із епізодів кримінальної справи проти Тимошенко щодо ЄЕСУ. Зокрема, у цій справі Тимошенко обвинувачували у вчиненні у 1996-2000 роках замаху на розтрату коштів державного бюджету у сумі 405, 5 млн доларів США.