Формула Януковича більше не дійсна

12 Квітня 2011, 10:21

За словами прем'єр-міністра країни Алмазбека Атамбаєва, «дасть Бог, і з 1 січня ми будемо в єдиному економічному просторі».

За його словами прем'єр-міністра Алмазбека Атамбаєва, вступ да Митного союзу потрібен в першу чергу Киргизії. При цьому прем'єр запевнив, що країна залишиться членом світової організації торгівлі (СОТ).

Міністр економічного регулювання Учкун Ташбаєв пояснив, що після 1 липня 2010 року країни МС посилять тарифні, нетарифні і адміністративні заходи на зовнішніх кордонах, що призведе до скорочення реекспорту.

«Країни МС вже застосовують заходи по скороченню реекспорту з Китаю. Реекспорт скоротиться у будь-якому випадку, вступимо ми в Митний союз чи ні», – сказав міністр.

Після вступу Киргизії в МС, уряд цієї країни сподівається отримати економічну допомогу від РФ, зокрема, це стосується мита на російській паливо, яка, можливо, буде скасована.

В загальному обсязі зовнішньої торгівлі Киргизії країни Митного союзу займають 44,9%, в експорті – 40,6%, в імпорті – 47,2%. Найбільшу питому вагу в товарообігу займають Росія – 26,9%, Казахстан – 16,8%, на Білорусь доводиться 1,2%.

Як повідомлялось, українська влада також думає про приєднання до Митного союзу. Зокрема, президент Віктор Янукович під час щорічного звернення до парламенту заявив, що Україна може приєднатися до Митного союзу за формулою «3+1».

На Банковій вважають, що формат «3+1» може передбачати, зокрема, секторальні угоди про вільну торгівлю, створення «вільних експортних зон», реалізацію спільних програм розвитку інфраструктури і транзитних коридорів, уніфікацію тарифів і правил транспортних перевезень, спільну модернізацію системи держстандартів, розробку і впровадження механізмів підвищення ефективності співробітництва митних і податкових органів, створення спільного ринку освітніх послуг та інше.

Європа негативно відреагувала на намагання України сісти відразу на два стільці. Посол Німеччини в Україні Ханс-Юрген Хаймзет заявив, що вступ України в Митний союз поставить крапку на переговорах про створення зони вільної торгівлі між Україною і Європейським союзом.