Експерт: ЦВК загострила протиріччя між провладними кандидатами в депутати

14 Травня 2012, 07:59

«Парадокс полягає в тому, що якраз проблемні округи є не там, де змагається влада і опозиція, а де одні лояльні до влади кандидати (або провладні) змагаються з іншими провладними кандидатами. Це стосується і популярної для влади Східної України – найбільше проблем у нас в Донецькій і Луганській областях. І це, відзначу, стосується не стільки створення проблем для опозиції, скільки того, що один провладний кандидат, очевидно, попрацював з ЦВК (або окремими членами ЦВК), щоб округи зробили для нього зручними, а для іншого провладного кандидата – складними. Тому що опозиційних у таких випадках майже немає», – пояснив Черненко.

Як приклад він навів ситуацію в Закарпатті, де існує конфлікт кандидатів від «Єдиного центру» з потенційними кандидатами від Партії регіонів.

На думку експерта, округи, очевидно, «нарізалися» так, щоб створити проблеми кандидатам «Єдиного центру», який формально є провладним, бо їхній лідер Балога обіймає в уряді посаду.

За словами Черненка, такаж проблема виникла і у Вінницькій області для кандидатів, пов’язаних з Петром Дорошенком, який нещодавно пішов працювати в уряд Миколи Азарова.

На думку голови КВУ, ця ситуація може спровокувати у проблемних мажоритарних округах конфлікти на виборах.

«Всім очевидно, що люди, які, за невеликим винятком, претендують на перемогу в мажоритарному окрузі, вкладатимуть туди мільйони доларів. Якщо напередодні голосування вони будуть бачити, що є проблеми з рейтингом – вони, звичайно, будуть включати всі можливі механізми, і не завжди законні, для того, щоб цю ситуацію змінити. Це теж було очікувано. Ми пам’ятаємо 2002 рік, і я думаю, що те саме зараз повториться, але в більших масштабах…», – пояснив Черненко.

Як повідомлялось, голова вважає, що наступний парламент буде менш прогнозованим через те, що участь у виборах братимуть кандидати у мажоритарних округах, які під тиском влади підуть у провладну більшість, але вона буде не стійка.

На думку Черненка, на мажоритарних округах кандидати в Раду готові витратити $4-5 млн.

Нагадаємо, 28 квітня Центральна виборча комісія прийняла рішення про створення 225 одномандатних виборчих округів на виборах до Верховної Ради.