Експерт: не варто переоцінювати значення угоди з Shell

27 Січня 2013, 19:44

«Подія дійсно значуща, вона означає створення правових рамок для реалізації довгострокового, розрахованого на 50 років, проекту видобутку газу щільних порід (а не сланцевого газу, бо він – для Олеської площі). Проте переоцінювати значення підписаної угоди також не варто», – заявив експерт.

«В тому випадку, якщо в процесі пошуково-розвідувальних робіт буде підтверджена наявність комерційно-видобувних запасів і потім буде розпочато їх видобуток, тоді можна буде говорити про те, що ця угода відіграла фундаментальну роль в поширенні власно видобувного потенціалу України та енергетичної безпеки України», – додав він.

За словами Гончара, наразі ця угода дає шанс Україні.

«Тому це крок у вірному напрямку, але не слід цим сильно зачаровуватися», – зазначив експерт.

Гончар також не бачить причин, щоб впровадження цією угоди зашкодило Україні.

«Про шкоду Україні ведуть мову екологи і псевдоекологи. Нетрадиційний газ видобувається в США, Великобританії не перший рік. Якихось катастрофічних чи вкрай негативний наслідків від видобутку нетрадиційного газу не зафіксовано. Те, що відбувається в медіа просторі це швидше маніпуляцій фактами і поодинокими випадками, які швидше мали місце внаслідок порушення технологічних процесів, але наслідки яких мають локальний, а не глобальний характер», – пояснив він.

Нагадаємо, 24 січня в Давосі за участю президента Віктора Януковича було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях.

Як відомо, у жовтні минулого року нафтогазова компанія Shell спільно з ДК «Укргазвидобування» на Харківщині почала буріння першої свердловини для пошуку сланцевого газу в ущільнених пісковиках.

Промисловий видобуток сланцевого газу на Олеському та Юзовському родовищах планується почати в 2017 році.

Financial Times пише, що угода з Shell сприятиме збільшенню обсягів іноземних інвестицій в Україні лише, якщо влада вдасться до викорінення корупції.