НОВИНИ

Financial Times: корупція в Україні може зруйнувати всі інвестиційні перспективи угоди з Shell

Угода з Shell сприятиме збільшенню обсягів іноземних інвестицій в Україні лише, якщо влада вдасться до викорінення корупції. Про це йдеться у статті Financial Times.

«Знакова угода про нетрадиційний газ, який Україна підписала з Royal Dutch Shell у середу в Давосі є не просто поштовхом для надій України на зниження її енергетичної залежності від Росії. Вона також може дати такий необхідний імпульс до розвитку її інвестиційного клімату. Як зазначає економіст з Standard Bank Тім Еш, Україна сподіватиметься, що приклад Shell буде початком більших інвестицій в енергетичний сектор з боку провідних іноземних компаній», - пише видання.

В той же час, на думку Financial Times, для розвитку інвестиційного клімату є ряд перепон.

«Але для того, щоб угода з Shell стала багатомільярдною інвестицією, геологія повинна бути такою як очікується, а виробництво бути комерційно вигідним. Втім, енергетичні компанії вже давно готові йти в країни та брати участь в ситуаціях, яких уникають інші компанії.

Як зазначає компанія, яка займається політичними ризиками Maplecroft в звіті про Україну: «Зважаючи на ширше бізнес-середовище в Україні виклики для ведення операцій в Україні, пов’язані з інвестуванням в зростаючий сектор сланцевого газу, залишаються проблематичними і  характеризуються високим ступенем невизначеності».

Таким чином, угода з Shell навряд чи принесе великі обсяги неенергетичних інвестицій без значних зусиль по боротьбі з корупцією та зміцнення нормативно-правової бази, яке влада давно обіцяє, але так і не здійснила.

Іноземні представники іноземних торгових компаній в Києві передбачають, що небагато фірм готові інвестувати в агробізнес і харчову промисловість України, якщо Україна не підпише торгову угоду, що дозволила б їм вільно експортувати товари на єдиний ринок ЄС.  

На даний момент, зважаючи на політично мотивоване ув’язнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко, що як і раніше є величезним каменем спотикання між двома сторонами, це (підписання угоди про асоціацію – Ред.) здається віддаленою перспективою. Але угода з Shell може виявитися першим кроком у зміні політичного балансу», - йдеться в статті. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.