Експерт: Найжорсткіші наслідки відключень світла українці відчують у січні-лютому

23 Грудня 2014, 13:01

Україні потрібно зберегти баланс між скороченням виробництва електроенергії та її споживання. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив Володимир Омельченко, директор енергетичних питань Центру Разумкова.

«Віялові відключення означають те, що збільшився дефіцит потужності, відсутності вугілля. І якщо не збалансувати виробництво електроенергії та її споживання, то в такому випадку енергетична система розвалиться. Тому тут питання не в грошах і в економії, а питання – в економічній безпеці», – заявив Омельченко.

За його словами, це вимушений крок для того, аби зберегти енергетичну систему. «Хоча, варто сказати, що зараз ситуацію рятує достатньо тепла погода, майже весняна. Відключення електроенергії може призвести до масштабної, серйозної проблеми – найбільш жорсткі наслідки очікують у січні-лютому», – наголошує експерт.

За його словами, відключення слід очікувати протягом всього опалювального періоду.

«На таких відключеннях може зіграти Опозиційний блок. За допомогою своїх російських друзів вони спробують здійснити певний реванш уже навесні. І внаслідок цього Укренерго змушене відключати у більших обсягах споживачів по всій країні», – заявив він.

За його словами, українці можуть економити на 15% електроенергії.

«Україні потрібен потужний енергетичний удар, аби дійшло до багатьох людей, підприємств. Але не доходить, що потрібно економити енергоресурси», – заявив він.

На його думку, у сфері енергетики потрібно вживати надзвичайні заходи.

«На рівні РНБО, не тільки на рівні міністерства енергетики. Щоб усвідомлення керівництва прийшло раніше, ніж може щось статися», – заявив він. 

Нагадаємо, НЕК «Укренерго» 22 грудня ввела графіки аварійних відключень електроенергії через зупинку 30 блоків на електростанціях.

Крім того, Трипільська теплоелектростанція (Українка, Київська область, забезпечує енергією область та сам Київ) зупинила роботу всіх енергоблоків, які використовують для роботи енергетичне вугілля. 

Як відомо, станом на 12 грудня закуплене в РФ вугілля перебувало на кордоні, а його поставок в Україну не відбувалося.

Нагадаємо, за даними «Київенерго» Україні до кінця осінньо-зимового періоду не вистачає 10-12 млн тонн вугілля