Експерт: Медведчук лобіюватиме інтереси Росії

1 Квітня 2012, 18:15

«Маючи серйозні зв’язки з адміністрацією Путіна, абсолютно не виключено, що участь Медведчука у політиці покликана, щоб посилити інтереси Росії в Україні. Він спробує зайняти проросійську нішу, тим більше, що його завжди підтримувала Росія, зокрема, в питанні, в якому його позиція має дуже серйозні розбіжності з позицією Януковича, – це питання конституційного устрою в Україні. Медведчук завжди виступав за створення парламентської республіки. А це був проект Кремля, адже це означатиме постійних хаос в уряді, постійна зміна влади, відсутність будь-якої її стабільності. В таким умовах Росії буде дуже легко впливати на ситуацію в Україні, розводячи між собою різні центри впливу. А тому, я думаю, що одне з питань, яке може просувати Медведчук, – це зміна конституційного устрою України в бік розхитаності української влади», – зазначив політолог.

Намір Медведчука запропонувати закон про референдум, про що він заявив в інтерв’ю ЗМІ, на думку політолога, також може бути зумовлений бажанням лобіювати певні питання, що входять до інтересів Росії. Зокрема, таким питанням, за словами Тарана, може бути входження України до військово-політичних блоків або статус російської мови, які є дуже близькі Росії.

«Звісно, впливати на політику можна й не будучи безпосереднім її учасником, наприклад, створивши експертні середовища, громадські організації тощо. Можливо, під поверненням він має на увазі відновлення лобіювання певних кадрових призначень, законів, безперечно, номінування тих осіб, які наближені до нього на різні посади у владу. Для цього він звичайно буде покладатися і на Росію, і на ті зв’язки, які у нього залишились після Кучми. Думаю, що якщо він не піде на вибори, то про таку політику можна говорити», – зазначив він.

Водночас, відзначив Таран, важко уявити Медведчука у сфері розвитку громадянського суспільства.

«Безперечно, проблемою номер один для нього буде довіра, оскільки з ним пов’язані достатньо сумнівні дії Адміністрації президента, коли він її був керівником, створення темників у ЗМІ за часів Кучми. Хоча, звісно, це позитивний факт, оскільки участь громадян у намаганні змінити щось у політиці, навіть через громадські організації, завжди вітається. Навіть якщо це людина, яка має достатньо сумнівну репутацію щодо розвитку громадянського суспільства», – додав політолог.

Нагадаємо, 21 березня у відеозверненні, розміщеному у мережі Facebook, Віктор Медведчук заявив, що вирішив повернутися в публічну політику. Пізніше він заявив, що не балотуватиметься на парламентських виборах, що відбудуться у жовтні цього року.