Дубина пояснив, що підписував газові угоди для врятування деяких регіонів України

14 Червня 2011, 18:10

Очна ставка відбулася 20 квітня 2011 року та стосувалася укладення газових договорів між «Нафтогазом» і «Газпромом» в січні 2009 року.

«До того моменту, поки Тимошенко Ю.В. не надала мені згадані директиви, я відмовлявся підписувати газовий контракт в зв'язку з тим, що вважав, що формульна базова ціна на газ, в сумі $450 за тисячу кубометрів, була завищена», – заявив Дубина.

Слідчий запитав у Дубини, як би він діяв, якби дізнався, що директиви за підписом Тимошенко не були затверджені складом уряду.

«Враховуючи, що ми ледь не втратили Одеську область, а також частину Дніпропетровської та південь України, оскільки були сильні морози, я не знаю, як би я вчинив у тій ситуації», – визнав Дубина.

«Я вважаю, що директиви прем'єр-міністра України є обов'язковими для виконання тими посадовими особами, яких вони стосуються. (…) Виконання цих директив для мене було обов'язковим», – наполягав Дубина.

Пізніше в ході обміну запитаннями Дубина відповів Тимошенко: «Я вважаю, що навіть усний наказ прем'єр-міністра є обов'язковим для виконання».

«Позиції, які викладені у директиві від 19 січня 2009 року, цілком відповідають моїй позиції і готувалися за моїм дорученням», – взяла на себе відповідальність Тимошенко.

Тимошенко запитала в Дубини, як виглядала ситуація із забезпеченням України газом станом на 18 січня, тобто перед укладанням газових угод.

«Я вважаю, що газова система була на грані фолу, передаварійною. Вперше в історії України газ ішов із заходу на схід, чого в жодному газотранспортному проекті для України не було», – відповів Дубина.

В останніх реченнях Тимошенко традиційно назвала кримінальну справу репресіями: «Вся відповідальність за підписання контрактів лежить на мені як голові уряду в той час. Не знущайтеся над іншими людьми! Все це є політичною розправою».

Нагадаємо, Юлія Тимошенко оскаржила порушену 11 квітня кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році.

Адвокати Тимошенко, посилалися на роз'яснення екс-заступника генерального прокурора Віктора Кудрявцева та міністра юстиції Олександра Лавріновича. Зокрема, у цих роз’ясненнях йшлося, що вимог необхідності затвердження Кабінетом міністрів директив делегації НАК «Нафтогаз Україна» на переговори з іншими суб'єктами господарювання статут компанії не містить.

Проте 16 травня Печерський районний суд Києва визнав законною постанову Генеральної прокуратури України про порушення кримінальної справи проти екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко щодо газових угод, підписаних її урядом з Росією у 2009 році.

Генеральна прокуратура розслідує ще дві кримінальні справи стосовно Юлії Тимошенко: за фактом закупівлі 1 тисячі автомобілів у кредит під державні гарантії, надані Кабміном та нецільового використання коштів, одержаних Україною в рамках Кіотського протоколу.