До наступного Всесвітнього дня без тютюну цигарка може убити майже 6 млн людей

31 Травня 2011, 07:41

"Якщо не вжити додаткових заходів, до 2030 року паління буде приводити щорічно до смерті 8 млн людей", – розповів координатор антинікотинової кампанії ВООЗ Армандо Перуга.

Він додав, що якщо в XXстолітті тютюнова епідемія забрала життя 100 млн осіб, то в XXIстолітті, при збереженні нинішньої тенденції, кількість її жертв досягне 1 млрд людей.

"Тютюн – одна з основних причин епідемії неінфекційних захворювань, таких як серцеві напади, інсульти, рак або емфізема, на які припадає близько 62 відсотків всіх смертей, причому близько 80 відсотців стаються в країнах із середнім або низьким доходом", – зазначив Перуга.

В Українівідповідно до даних національного опитування (2010 рік) про вживання тютюну щоденними курцямиє 25,5% дорослого населення.Дослідження також показують, що в Україні 17,4% 11-річних дівчат та 41,7% хлопчиків такого ж віку вже пробували курити.

При цьому, незважаючи на заборону реклами тютюну, в Україні немає повної заборони сигарет. Рекламу можна побачити в Інтернеті, супермаркетах, кіоскахдля продажу цигарок.

На розробку графічних зображень на цигаркових пачках, що повинні з’явитися наступного року в Україні, державні кошти витрачені не були. Зразки малюнків надав Євросоюз.

Такі заходи допомогли канадійцям значно зменшити кількість курців. Взагалі, Канада стала першою країною, яка у 2001 році застосувала графічні зображення на тютюнових виробах. На той час 19% канадців курили. Зараз їхня кількість зменшилася до 13%.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів затвердив малюнки, що входять у додаткові медичні попередження про шкоду куріння, для їх розміщення на упаковках тютюнових виробів наприкінці березня.