Депутати відхилили законопроект, який передбачав блокування викрадених телефонів

14 Липня 2015, 17:03

Народні депутати відхилили у першому читанні законопроект №1888 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів держави, споживачів телекомунікаційних послуг та удосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України». Акт підтримали за основу лише 174 народних депутати з 226 необхідних.

Читайте також: У телефони з криптозахистом для чиновників для початку вкладуть $2 млн.

Серед іншого законопроект передбачав створення Реєестру ідентифікаторів радіоелектронних засобів, які ввозять до України. Йдеться про спеціальні номери, які даються кожній одниці товару на заводах виробниках. Кожен радіоелектронний засіб (зокрема мобільний телефон) має такий унікальний код.

Окремий прилад у реєстрі мав отримати одну з трьох позначок: «дозволений до використання на території України, тимчасово дозволений або не дозволений».

У разі надання позначки «не дозволений», оператор телекомунікаційного зв’язку був би зобов’язаний припинити обслуговування апарату.

Читайте також: Військовослужбовцям заборонили користуватися мобільними в зоні АТО.

Тобто законопроект передбачав, зокрема, що в разі заяви громадянина про викрадення мобільного телефону його автоматично блокують і мобільний оператор припиняє обслуговування апарату на території України, що нанесло б удар по чорному ринку крадених мобільних телефонів, продаж яких втратив би сенс.

Водночас така норма вдарила б по контрабанді мобільних телефонів, адже апарати ввезені до України неофіційно не отримали б номер у Рреєстрі.

Це означало б також неможливість користуватися технікою, купленою неофіційно за кордоном, тобто завезеною до України шляхом контрабанди

Віце-спікер Андрій Парубій чотири рази ставив на голосування питання про повернення до голосування за законопроект та про повернення проекту на повторне перше читання, однак депутати не підтримали і таку ініціативу.

Читайте також: Частку Ахметова у Life викупила за $100 млн турецька компанія.