Денис Казанський: Російський демпінг поставив хімпром України під загрозу повної зупинки

30 Березня 2017, 11:39

Українська хімічна промисловість перебуває в серйозній кризі: країну заполонив дешевий імпорт мінеральних добрив з РФ, проти якого вітчизняні хіміки нічого не можуть удіяти. Про це пише журналіст Тижня Денис Казанський.

Він пояснює, що російські виробники активно демпінгують, маючи доступ до дешевої сировини, тоді як в українських такої можливості немає. Результатом цієї несподіваної експансії російських товарів може стати повна зупинка нашого хімпрому та знищення галузі, що забезпечувала близько 8% ВВП України.

«І що дивує, шуму навколо цієї ситуації куди менше, ніж навколо нещодавньої блокади ОРДіЛО, хоча національні інтереси країни в цьому випадку страждають не менше.

Згасання хімічної промисловості не тільки веде до скорочення обсягів експорту та валютних надходжень, а й змушує Україну платити за постачання добрив росіянам. Що призводить до відпливу валюти з країни, а також збільшення масштабів безробіття», – пише Казанський.

За словами журналіста, у такій ситуації, за інсайдерською інформацією, винне аграрне лобі.

«Очевидно, що вільний доступ до дешевих російських добрив вигідний насамперед великим українським аграрним корпораціям, які в останні роки істотно наростили обсяги виробництва й посилили свій вплив. Схоже, українські аграрії у спілці з російськими хімічними олігархами пролобіювали скасування невигідних для себе антидемпінгових мит», – йдеться в матеріалі.

Безумовно, пише Казанський, дешеві добрива справді вигідні українському АПК й можуть збільшити рентабельність сільськогосподарських підприємств. Ось тільки платою за таку вигоду може стати крах українського хімпрому. А це означає, що Україна втратить іще кілька великих потужностей і закріпиться в статусі аграрної країни.

«Важко уявити собі більш бажаний подарунок нашим ворогам. Але, на жаль, Україна робить цей подарунок власними руками, без примусу. І наслідки таких помилок можуть бути катастрофічними», – резюмує він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»