Чиновникам вирішили дозволити бути партійними

8 Червня 2011, 09:52

Під час підготовки до другого читання президентського законопроекту «Про державну службу» народні депутати запропонували близько 900 поправок. Частину з них у парламентському комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування планують розглянути у середу, 8 червня.

Як стало відомо, більшість правок має технічний характер, але є й принципові зміни.

«Ми виключили норму про те, що чиновникам не можна перебувати в партії. Такої заборони вже немає, але за однієї умови – держслужбовець може займатися справами партії, членом якої він є, тільки у вільний від роботи час», – повідомив член профільного комітету Василь Демчишен (Партія регіонів).

Депутат назвав законопроект аполітичним і відзначив, що під час його підготовки робоча група з представників різних фракцій «дійшла до повного взаєморозуміння».

Перший заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Ольга Боднар («БЮТ-Батьківщина») пояснила, що виключення норми про політичну нейтральності чиновників було умовою депутатів при прийнятті законопроекту у першому читанні.

«Це була умова залу при голосуванні», – уточнила вона видання.

Боднар додала, що після прийняття документe «держслужба стане більш професійною».

Лідер парламентської фракції Компартії Петро Симоненко також висловився на користь партійності чиновників.

«Якщо виборці надали довіру політичній силі і вона формує уряд, то, щоб увійти у владу, йому (чиновнику.-ред), що потрібно відмовитися від програми і передвиборних обіцянок?» – здивувався Симоненко.

Нагадаємо, президентський законопроект «Про державну службу» був прийнятий Радою в першому читанні 7 квітня. Документ був розроблений у рамках адміністративної реформи «для підвищення якості державного управління і зниження рівня корупції». Початковий варіант законопроекту, який вносився в парламент президентом, припускав дотримання держслужбовцями «політичної нейтральності».

«Держслужбовець не має права бути членом політичних партій, організовувати страйки і брати в них участь», – значилося у проекті.

На необхідності збереження цієї норми наполягав міністр юстиції Олександр Лавринович.