Британський міністр з Brexit подав у відставку

9 Липня 2018, 08:21
Британський міністр з питань виходу з Європейського союзу Девід Девіс подав у відставку через невдоволення стратегією "м'якого Brexit" прем'єр-міністра Терези Мей. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерело в міністерстві.
 

"Він обмінялися листами (про відставку) з прем'єр-міністром", – заявило джерело.

 

Так, в ході багатогодинної зустрічі в заміській резиденції Чекерс Мей, мабуть, переконала прихильників Brexit в уряді, у тому числі Девіса, підтримати її план наполягти на "зоні вільної торгівлі товарами" з ЄС і підтримці тісних торговельних зв'язків.

 

Зазначається, що відставка Девіса підкреслює глибокі розбіжності в правлячій Консервативній партії щодо питання виходу з Євросоюзу.

 

Нагадаємо, у четвер, 21 червня, у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

19 червня Палата лордів проголосувала за поправку, яка надає право парламенту накласти вето на остаточну угоду щодо виходу Британії з ЄС. За поправку проголосували 354 члени Палати лордів, 235 були проти.

 

13 червня у Британії парламент проголосував за урядовий план виходу країни з ЄС  Зазначається, що нижня палата схвалила даний план 324 голосами проти 298.

 

24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

19 березня ЄC та  Британія заявили про досягнення домовленості щодо перехідного періоду після Brexit, який триватиме 21 місяць і завершиться 31 грудня 2020 року.

 

Так, 7 березня глава Європейської ради Дональд Туск повідомив, що надіслав лідерам країн-членів Євросоюзу стратегію щодо відносин з Великою Британією після Brexit.

 

На початку лютого Мей заявила, що протягом наступних трьох тижнів представить план про вихід країни з Європейського Союзу.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.