Бойко запропонував росіянам два варіанти вирішення “газового” питання

8 Червня 2011, 08:36

За словами джерела, міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко під час зустрічі із головою правління Газпрому Олексієм Міллером запропонував два варіанти вирішення "газового" питання.

Так, він пропонує переглянути угоду і знизити ціну газу або почати транспортувати середньоазійський газ через територію Росії в Україну, в іншому випадку Україна підніме вартість транзиту палива по своїй території.

"У нас є можливість закуповувати 25-30 млрд кубометрів газу в Середній Азії за $200-220 за тисячу кубометрів. Цього вистачить, щоб якось компенсувати ціну російського газу, який за підсумками року в середньому буде коштувати близько $250", – зазначив співрозмовник видання.

Він нагадав, що Україна в цьому році закупить у Росії 50 млрд кубометрів газу – тобто більше, ніж будь-яка з країн Східної Європи.

"Ми впевнені, що втрачати такий ринок не в інтересах Газпрому", – заявляють в Міненерго.

Однак жоден із запропонованих варіантів Росію не влаштував, стверджує джерело, близьке до Газпрому.

"Якщо Україна хоче переглянути ціну, їй доведеться вступити до Митного союзу або об'єднати Нафтогаз з Газпромом. Інакше ціна залишиться тією ж", – заявив співрозмовник.

Про плюси вступу України до Митного союзу вчора на переговорах розповів і прем'єр РФ Владімір Путін.

Нагадаємо, учора в Москві на засіданні комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що нинішня ціна постачається Росією газу неприйнятна для України.

У відповідь Путін зазначив, що газові угоди між Україною й Росією відображають інтереси обох країн.

У результаті Україна і Росія домовились виконувати раніше досягнуті угоди у газовій сфері.

Примітно, що вчорашнім переговорам передували різкі заяви обох сторін – напередодні в Газпромі повідомили, що вже до IVкварталу значно підвищать ціну палива для України. А Київ у відповідь пообіцяв збільшити вартість транзиту російського газу.